Kategoriler
Blog

Yorumcular hakkında bilgi eklentisi

Eklentinin orjinal ismi Comment Info Tip Plugin, bu eklentiyi bir arkadaşım bana önermişti ve inceleyip wolkanca.com’da kullanmaya birkaç hafta önce başladık. Eklentinin yaptığı iş kısaca, yorum yazan kişi eğer bir web adresi yazmış ise, kullanıcı yorumcunun yazdığı adresin üzerine fare ile geldiğinde o yorumcu hakkında çeşitli bir kaç bilgi çıkarması.
Bu bilgiler; yorumcunun bu blogda kaç tane yorumu olduğu ve diğer yorum yazdığı son 3 yazıya bağlantı(link), yorumcunun web adresi bir rss yayınına sahip ise yorumcunun blogundaki son 3 yazıya bağlantı ve kısa açıklaması gibi.

Nahnnu.org gibi bu hoş eklentiyi bu blogda görüp kıskanan arkadaşlar için bu yazıyı yazmak istedim, belki biraz geç oldu kusura bakmayın. Eklentinin orjinanal adresi burası: http://www.search-this.com/comment-info-tip/ bu sitede eklentiyi İngilizce olarak indirip kurabilirsiniz.

Yorumcular hakkında bilgi eklentisi

Benim kendimce Türkçeye çevirdiğim versiyonunu ise şuradan indirmeniz mümkün.
Eklentiyi indirdiğinizde comment-info-tip klasörünün içinde 6 dosya var, bunlar; comment-info-tip.php, comment-info-tip.js, comment-info-tip.css, get-comment-info-tip.php, readme.txt ve tiptip.gif.

  • comment-info-tip.php dosyası eklentinin ana dosyası ve içinde değişiklik yapılacak bir şey yok.
  • comment-info-tip.js dosyası eklentinin gösterimde iş yapan javasicript dosyası ve buradan istediğiniz İngilizce kelimeleri istediğiniz gibi Türkçeye çevirmeniz mümkün.
  • comment-info-tip.css dosyası eklentinin görünümüne şekil veren sitil şablonu oluyor ve buradan yine görsel farklı değişiklikler yapmanız mümkün.
  • get-comment-info-tip.php dosyası eklentinin kalbi olarak görülebilir bu dosyayı yine açarak istediğiniz yerleri kendinize göre Türkçeye çevirmeniz mümkün.
  • readme.txt dosyası eklenti hakkında bilgileri barındıran okubeni dosyası oluyor.
  • tiptip.gif dosyası eklentinin görünen ok işareti dosyası ve varsayılan olarak sarı renkte, siz isterseniz bunu sitil şablonunu ile birlikte değiştirip farklı renklerde yapabilirsiniz.

Yine bu eklenti gibi yorumcular hakkında bilgiler sunan Meet your commenters eklentisinide denemenizi tavsiye ederim son versiyonu dün itibarı ile çıkmış durumda [via].

İyi eğlenceler.

@blogerdal
blogger ile belki bir anlaşmazlığı var ondan dolayı son yazılarınızı göstermiyor olabilir, bu eklentinin geliştirilmesi gerekiyor.
buna bakmak lazım.

ben de ne zaman anlatacaksın diyordum kıskanmamak elde değil walla güzel görünüyor.bir de benim son 3 blog yazısı çıkmıyor neden acaba?

çok güzel bir eklenti. bende sık sık yorum yapıp kaç adet yorum yaptığıma bakacağım 😀

kendi bloguma da kurdum, bilgilendirme için teşekkürler w.

güzel eklentiymiş ben wassup kullanıyorum. bu ondan daha üstünmüş