Kategoriler
Blog

Meet your commenters eklentisi ile yorumcuları tanıyın

WordPress ve eklentileri ile gerçekten yapılamayacak hiç bir şey yok. WordPress basit bir CMS olarak görünse de her gün yenileri çıkan ve güncellenen eklentileri ve çok geniş özelleştirilebilir hali ile bir blogdan daha fazlasını verebiliyor.

Günümüzde büyük şirketlerin web sitelerinin, bloglarının ve web de gezindiğimiz çoğu sitenin WordPress ile yapıldığına şahit oluyoruz.

WordPress’in bir eklentisinden bahsedeceğim, adı Meet your commenters. Bu eklenti ile blogunuza yorum bırakan ziyaretçinin diğer sosyal web sitelerindeki profillerine ulaşmanız mümkün.

meet your commenters

Örneğin bu bloga yorum yazan bloggerdal nickli arkadaşımın aşağıdaki profillerine bu eklenti sayesinde ulaşabildim;

    boggerdal

  • http://friendfeed.com/redkan
  • http://technorati.com/people/technorati/redkan
  • https://twitter.com/ https://twitter.com/bloggerdal
  • ttp://www.blogger.com/ http://www.blogger.com/profile/17239623604850242957
  • http://www.last.fm/ http://www.last.fm/user/redkan/
  • http://www.linkedin.com/ http://www.linkedin.com/pub/8/239/33b
  • http://www.mybloglog.com/buzz/members/redkan

Aynı şekilde mesela 525 nickli arkadaşım Onur’da bu bloga yorum yazdığı için profilleri hışmıma uğradı;

Eklenti gayet hoş ve kullanışlı, sunucuyu yoracak hiç bir harakette bulunmuyor sadece veritabanın options tablosuna bazı geçici veriler koyuyor ki bu da hiç bir şekilde sunucuyu yoracak zararlı bir şey değil.
Kullanmak için diğer tüm WordPress eklentileri gibi eklentiyi indirin, indirdiğiniz arşivi açın, çıkan klasörü WordPress plugins klasörünün içine gönderin ve admin panelinden etkinleştirin, bu kadar.

Eklentiyi admin panelinden etkinleştirdikten sonra, admin panelinin ana sayfasında Meet your commenters başlıklı menüyü göreceksiniz, o menüye girdiğinizde her sayfada 4 yorumcunun görüneceği ve altta next(sonraki sayfa) navigasyonu(sayfalama yönetimi) ile sonraki yorumcuların profillerini görebileceksiniz.

Eklenti hakkında detaylı bilgiyi geliştiricisinin blogundan okuyabilirsiniz. [via]
Afiyet olsun, iyi şanslar.