Blog ve Wolkanca nokta Kom’da yenilikler

Blogumu ziyaret eden okurlar için bu blogun bazı navigasyonlarını ve yeni eklenecek araç vs. gibi şeyleri açıklamayı faydalı gördüm. Çok uzun süredir blog yazıyorum binlerce okuru olan bir blog sahibi olmak çok güzel bir şey çok zevk alıyorum okunmasından bunu itiraf edeyim.

super-wordpress-man

Bu blog WordPress cms blog sistemi ile kuruldu ve üzerine bilumum plugins (eklenti) vs. compenetleri kullanıldı ve bazı eklentiler tarafımdan tekrar yazıldı veya derlendi, bu kullanılan eklentilerin listesi "şurada" mevcut.

Blogda "Live Search" (canlı arama) fonksiyonu ile aramalarınız aram kutusuna harf veya kelimeleri girdiğiniz andan itibaren aramaya başlan ve enter a basmadan sonuçları görüntüler.

Bir "istatistik" sayfamız var blogun tüm istatistiklerini burada görebilirsiniz. "Arşiv" sayfası " Live Archives" ile yapılmıştır bu sayede Kategorisel, Etiketlere göre ve Kronolojik arşivlere kolayca ulaşmanız mümkün.

Bloga üye olan arkadaşların listesi "şurada" mevcut. "Gizlilik sözleşmesi" ve "Kullanım şartları" açıklamalarını da okuyabilirsiniz.

İletişime geçmek için "şurada" bir form ve diğer iletişim yollarını bildiren "sayfa" bulunmakta, formu doldurup gönderdiğiniz iletiler direk bana ulaşmakta ve yetişebildiğim kadar cevap yazmaktayım ve iletişleşmeye bayılıyorum.

Bir "Download" sayfası var o sayfada yararlandığım free ve kullanmaktan zevk aldığım programların download linklerini arşivliyorum.

Bir "Linkler" (bağlantılar) sayfası var bu sayfada takip ettiğim siteler, bloglar ve diğer faydalandığım web sitelerini listeledim faydalanabilirsiniz ayrıca kendi sitenizi orada görmek isterseniz bana bildirirseniz eklerim.

Kişisel bir "Fotoğraf Albümüm" var isteyen buradan fotoğraf albümüme bakabilir ayrıca bu albümün nasıl yapılacağını "şurada" bir yazımda anlatmaya çalıştım.

Yazıların alt kısmında "Takibe al", "Trackback", "Yazıcı dostu", "Arkadaşına Gönder" linkleri vardır bunlar şu işe yarar; "Takibe al" ile yazıya yapılan yorumları rss okuyucunuz ile takip edebilirsiniz, "Trackback" ile o yazıya ait geri izleme bağlantısı yani eğer bu yazıya link vermek isterseniz bu linki kullanırsınız, "Yazıcı dostu" bağlantısı o sayfayı yazdırmak istediğinizde kullanabileceğiniz yazdırma sayfasına gider, "Arkadaşına Gönder" ise yazıyı bir arkadaşınıza e-mail ile göndermenizi sağlar, bunların hemen üstünde Her yazının sağ sütununda o yazının etiketlendiği etiketlerle aynı etikete sahip diğer yazılar yani benzer olabilecek yazılar vardır.

Yazılara yorum yapmak için isim ve e-mail adresi yazılması zorunlu e-mail adresleri kesinlikle 3. şahıslara verilmez ve yapılan yorumlar onaylandıktan sonra sorumluluğu yorum yapan kişiye ait olmakla birlikte ip adresleri ileride doğacak herhangi bir hukuki durum göz önünde bulundurularak listelenir veri tabanında saklanır.

Blogun en alt kısmında bir panel var bu panelde solda en çok yazı etiketlenmiş etiketler(tag) ortadaki sütunda kesilen son ahkamlar(yorumlar) ve en sağdaki sütunda ise en fazla okunan yazılar listeleniyor.

Blogun sol sütununda en üste blog hakkında kısa bir yazı hemen altında o günkü "Halet-i Ruhiye" em ve onun altında var ise bir anket bulunur. Bunların altında sayfalar ve kategoriler sıralanır hemen altında "Çay kahve blogu" var burada da kısa kısa olan yazılarım bulunur. Aşağı doğru sırasıyla "Personel girişi"(Üye giriş) varsa reklam ve tanıtımlar online ziyaretçi sayısı bulunur.

Blogda yeni gelecek bazı yenilikler var bunlardan bir tanesi blogu ziyaret eden kullanıcı istediği renklerle blogu gezebilecek ister beyaz ister pembe ve isterse siyah standart tema ile okuyabilecek ayrıca tüm sitil şablonunu etkisiz hale getirip yazıcıdan çıktı alabilir ve okunaklı olabilir bundaki amaç tamamen erişebilirliktir, kullanıcının erişebilirliğine fayda sağlamaktır.

Blogumda şu anki istatistiklere göre toplam 201 kayıtlı kullanıcımız var, 18 adet sayfa, 689 adet yazı yazmışız, 360 adet kullanıcı tarafından 1,406 ahkam kesilmiş ve 83 adet dış bağlantı(Link) bulunmakta.

Son olarak bu blog para kazanma amacı ile yapılmış bir iş değil tamamen benim kişisel hobimdir, sitenin giderlerini karşılayacak kadar

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.