Kategoriler
Ivır zıvır

Yeterrrrrr!

Allahım sen aklıma mukayyet ol! İnanamıyorum Türkiye’nin koca koca devlet kurumlarının web sitelerinin hallerine bakınca aklımı oynatacak gibi oluyorum, inanamıyorum. Gov.Tr alan adlı Türkiye’nin kamu kurumlarına ait siteler dökülüyor, resmen yol geçen hanı. İnanılmaz açıklar var, 12 yaşında tanıdığım bir kardeşim bile sitelerine saldırıda bulunabilir, saldırmakla kalmaz komple dağıtabilir. Benim ufacık blogum bile kocaman devlet sitelerinden güvenli. Nedir bu ihmal, nedir bu saçmalık, bu devlet kurumlarında konusunda uzman memurlar yok mu arkadaş bu devlet sitelerini yönetenler, sistem uzmanları kim? Bizim verdiğimiz vergilerle maaş alan memurlar, yöneticiler nerede bunlar bankamatikten para çekmekten başka bir iş yapmıyorlarmı?
Peki bu iş neden böyle? Ödenekmi yok? Saçma… Ödenek değil kafa yok kafa! Belki var ama başka yere çalışıyor. Kafaları ceplerini doldurmaya çalışıyor.
Cevabı tahmin ediyorsunuzdur. Siyasi partilerin sayesinde bilgi işlemci veya sistem uzmanı olan ama bırak bilgi işlemi, bırak sisteminn uzmanlığını, format atmaktan başka bişeyden anlamayan insanların o konumlarda olması yüzünden! Nice arkadaşlarım var kendini geliştirmiş hem server sistemleri hemde web tabanlı projelere imza atmış, uzmanın uzmanı ben de onlardan biriyim. Amma ve lakin ünv. okumamış dışardan eğitimli veya bir şekilde kendini geliştirmiş, bu insanlara neden olanak tanınmıyor. Arkadaşlar bu ülkede adamcılık, hemşericilik oldukça, gençlere gerektiği kadar önem verilmedikçe halimiz haraptır, yabancılar yapar biz ağzımız açık bakarız ve para verir satın alırız.
Sayın yöneticiler, belli başlı devlet kurumlarının koltuklarında oturan baylar ne olur şapkanızı önünüze koyun ve genç insanlara olanak verin.
Cumhurbaşkanlığı koltuğuna sahip olamk için sarfedilen eforu ülkenin sorunlarına harcamayan kokuşmuş, halktan uzak yöneticiler yüzünden bu ve benzeri onlarca iç ve dış sorunlarla cebelleşen ülkem! Ne bekliyorsunuz? sesinizi yükseltin. Memleketimize sahip çıkalım yoksa birileri sahiplenmeye çoktan hazır, hemde hazır kıta.

İlgili haber [via] oda buna [via]