Yeterrrrrr!

Allahım sen aklıma mukayyet ol! İnanamıyorum Türkiyenin koca koca devlet kurumlarının web sitelerinin hallerine bakınca aklımı oynatacak gibi oluyorum, inanamıyorum. Gov.Tr alan adlı Türkiyenin kamu kurumlarına ait siteler dökülüyor, resmen yol geçen hanı. İnanılmaz açıklar var, 12 yaşında tanıdığım bir kardeşim bile sitelerine saldırıda bulunabilir, saldırmakla kalmaz komple dağıtabilir. Benim ufacık blogum bile kocaman devlet sitelerinden güvenli. Nedir bu ihmal, nedir bu saçmalık, bu devlet kurumlarında konusunda uzman memurlar yok mu arkadaş bu devlet sitelerini yönetenler, sistem uzmanları kim? Bizim verdiğimiz vergilerle maaş alan memurlar, yöneticiler nerede bunlar bankamatikten para çekmekten başka bir iş yapmıyorlarmı?
Peki bu iş neden böyle? Ödenekmi yok? Saçma… Ödenek değil kafa yok kafa! Belki var ama başka yere çalışıyor. Kafaları ceplerini doldurmaya çalışıyor.
Cevabı tahmin ediyorsunuzdur. Siyasi partilerin sayesinde bilgi işlemci veya sistem uzmanı olan ama bırak bilgi işlemi, bırak sisteminn uzmanlığını, format atmaktan başka bişeyden anlamayan insanların o konumlarda olması yüzünden! Nice arkadaşlarım var kendini geliştirmiş hem server sistemleri hemde web tabanlı projelere imza atmış, uzmanın uzmanı ben de onlardan biriyim. Amma ve lakin ünv. okumamış dışardan eğitimli veya bir şekilde kendini geliştirmiş, bu insanlara neden olanak tanınmıyor. Arkadaşlar bu ülkede adamcılık, hemşericilik oldukça, gençlere gerektiği kadar önem verilmedikçe halimiz haraptır, yabancılar yapar biz ağzımız açık bakarız ve para verir satın alırız.
Sayın yöneticiler, belli başlı devlet kurumlarının koltuklarında oturan baylar ne olur şapkanızı önünüze koyun ve genç insanlara olanak verin.
Cumhurbaşkanlığı koltuğuna sahip olamk için sarfedilen eforu ülkenin sorunlarına harcamayan kokuşmuş, halktan uzak yöneticiler yüzünden bu ve benzeri onlarca iç ve dış sorunlarla cebelleşen ülkem! Ne bekliyorsunuz? sesinizi yükseltin. Memleketimize sahip çıkalım yoksa birileri sahiplenmeye çoktan hazır, hemde hazır kıta.

İlgili haber [via] oda buna [via]

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Yeterrrrrr!için 22 yanıt

yalnız ssk gibi siteler çok güzel şimdi sgk ya dondu url forwadding yaptılar ama ssk nın sitesi çok işlevsel ve güzeldi hakkını yememek lazım hepsi değil.sadece devlet web sitelerini bilgi edinmek için oylesine bir yer gördügü için üzerinde durmuyor yoksa istedi mi ssk da ki gibi çok güzel başarımlar saglanıyor. ama genel itibari ile evet kötü.
bkz 😀 evlet sitelerini devlet yapmasın

ayrıca bu torpil işini ben yazmayı düşünüyordum. hatırlattıgın için sagol

"ödenekmi yok? saçma… ödenek değil kafa yok kafa!"

koptum burda ya 😀

çok güzel bir konuya değinmişsin volkan teşekkürler

kayyo root yerken… bknz. xoron.biz. devletin bu adamlara sahip çıkması lazım belkide..ozaman açık da kalmaz sitelerde dökülmez..hack e başlayan önce devlet sitelerinden geçer oldu sankim.

hackleyip napacaklar. bu sitelerde hizmetmi var sanki.bir şey sormaya çalışıyosun cevabı 1 ay sonra geliyo.oda ne kadar tatmin edici bir cevap olursa tabi.normalde bir işe yaramayan,popilist siyasetle bilgi birikimine bakılmaksızın eş,dost,akrabasını dolduran bu rezil herifler ne anlasın internetten.buların internetten anladıgı tek şey mesai saatlerin chat yapmak. özelliklede bayan memurlar.teknolojiyi sadece chat olarak anlayan işe yaramaz insanlar..

volkancıgım çok güzel bir konuya deginmişssin bende bir devlet personeli olarak sizinle hem fikirim aynı şeyi düşünüyorum .devlet dairesinde siz ne kadar bilgili olursanız olun sizin amiriniz sizin bilgilerinizden yararlanmaz gider dışarıda kuzu kuzu parayı öder senden de bir iki bir şey ögrenmeyi istemez üstelikte seni pc lerin yanına yaklaştırmazlar bu benim başım da ki olay .
b iz 150 personeliz yaklaşık 10 tane bilgisayar var kimse kullanmayı bilmiyor ben geçenlerde bir işim vardı pc başındaydım amirim geldi benim bu pc lere bir daha oturmamı istediler ve yasakladılar işde zihniyet bu ne diyeceksin.böyle bir konuyu açtıgın için size teşekür eder saygılar sunarım .

günümüzde google hatta microsoft bile açıklar veriyo. ama onlar bu sorunu hemen çözüyolar. örneğin bir ssk yada vedop.. bu sitelerin açığından birileri faydalansa neler olur. adam kendini emekli eder yada birileri geçmiş tüm vergi borçlarını sıfırlar sonuç ne olur olan halkımıza olur.. sevgiler saygılar

burada mevzu milli eğitime bağlı bir ilçe milli eğitim müdürlüğünün sitesini hazır ve ücretsiz bir sistem ile oluşturması ve daha sonra bu sistemin çıkan güncelleştirmelerini takip etmemesi biliyorsunuzki wp de ücretsiz bir blog sistemi sürekli güncelleştiriyoruz. neden? işte bu durumlara düşmemek için.
gelişmeleri takip etmeleri gerekiyor yada ücretsiz bir sistem kullanmamaları lazım.

yav bırakın böyle şeyleri kardeşim.buz gibi reklam kokuyor. askerliğini git çemişgezekte gabarda yap dedilerde yapmadıkmı?paşa amcam var diye evime 200 mt uzaklıkta askerlik yapmam neden gözünüze batıyor ki?
konuyla alakası yok biliyorum bunu hep söylemek istemiştim.

merhaba arkadaşlar
devletin neredeyse tüm resmi sitelerinde açıklar mevcut.sql dan xss ye kadar.hadi geçtim serverda bir yere fso soksanız server elinizin altında. ne kadar mail ile uyarsakta devket umursamıyor maillerimizi. bizgörevimizi yapıyoruz.gerisi devlete kalmış.

az önce ttnet'in adsl kota sorgulama sayfasını defalarca yenilememe rağmen halen görüntüleyemedim. bize internet hizmeti sağlayan servis eğer bu durumdaysa varın gerisini düşünün.

kmse hiç brşeyin farknda değill arkadaşlar ! biz yine kendimiz konuşur kendimiz dinleriz. malesff durum içler acısı ..