Kategoriler
Blog

wolkanca hakkında bilmediğiniz 5 şey

Şimdilerde yeni bir mim olayı var Türk bloglarında, bu mimin bana kadar gelişi şöyle ceyeran etmiş; Gürkan Nahnuyu Nahnu ve hus Teknoseyir’i öpüyorlar ve Teknoseyirde topu bana gönderiyor, dolayısıyla banada hakkımda bilinmeyen 5 şeyi yazmak farz oluyor. Hakkımda çoğunuzun bilmediği 5 bilinmeyen şeyi yazmadan önce bu mimlemelerden bir kaç anektodu paylaşmak ve izlenimlerimi aktarmak istiyorum. İlk olarak Nahnu bildiğimiz çayçermisin-nahnu çay bağımlısı değil miş hatta çayla arası pek iyide değil miş sadece çay sohbetlerini severmiş, Hus işsizmiş, Ferruh kendi ismini söyleyemiyormuş R harflerini telafuz edemediği için ve eğitimi sıfırmış lisede ki notları 3 civarıymış, teknoseyir-Hasan’ın babası tekvandocuymuş ona göre. Şimdi gelelim bana.

Erkek arkadaşlarımıın 5 katı kız arkadaşım var

Aslında erkek ve kadın arkadaşlığına pek sıcak bakan biri olmamama rağmen kız arkadaşlarıın sayısı erkek arkadaşlarımın sayısının neredeyse 5 katı, bunun nedeni etrafıma saçtığım güvenden kaynaklanıyor sanırım, güvenilir biriyim.

Hep okuldan kaçardım

Çocukken okuldan kaçıp o eski 8 ve 16 bit lik video oyunlarını oynamaya giderdim favorilerim 90lı yıllarda aynı yaşta olanlar bilirler haggar ( Final Fighter ) ve ken(strett fighter) di. Ve dahası çantamı ve montumu hep bir yerlerde unuturdum annem hâlâ anlatır komşuların bahçesinede attığımolurdu çantamı, bide o zamanlar İstanbulun inşaatı bol bir yerinde otururduk ve ben inşaatların su fıçılarına girip yüzerdim ha bide menekşe ve florya plajlarında çok yüzdüm hatta orada Müjdat Gezenle bile tanışmıştım oo bitmezki bidev halkalı sirkeci arası trenlere asılırdık.

Hastalık derecesinde hayalperestim

Yakın arkadaşlarım benim ne kadar hayalperest olduğumu iyi bilirler, hatta bu fal baktırdığımda falcının bana dediği ilk şeydir. Aklıma gelen işler, fikirler ve projeler zihni sinir projelerine bile 5 basacak şekilde olur bazen, öyleki arkadaşlarım daha blog un ne demek olduğunu kavrayamamış olmasına rağmen bundan 2 sene önce -ben bir blog yapacağım ve bu blogdan çok para kazanacağım demiştim 🙂 çok gülmüşlerdi.

Kahve bağımlısıyım

Gittiğim her yere kahvemi alır öyle giderim bir gün kahve içmeden geçiremem. Kahvesiz bir hayat benim için imkansız gibi bir şey.

Otobüs şöförüydüm

Evet otobüs şöförüydüm. Bileceik J.ulaştırma er eğitim taburunda eğitim aldıktan sonra Hatay’da otobüs şöförü olarak vatani görevimi yaptım. Ailemiz dededen bu yana İstanbul’da şöför meslekli bir aile olduğumuzdan dolayı arabalara karşı hep çok ilgili olmuşumdur, taksicilik, minübüsçülük ne istersen var.

Yukarıda yazdıklarım gerçekten çoğunuzun bilmediği yönlerimdi, daha fazla yazabilirdim ama 5 sınırlaması var belki bir dahaki mimlemede koleksiyonlarımı, üye ve gönüllü olduğum vakıfları, takıldığım mekanları, dinlediğim müzikler ve okuduğum kitaplarıda yazarım.

Şimdi sıra kendileri hakkında bilmediklerimizi anlatmaları için öpeceğim 5 blogcuya geldi sıra. Bende şu arkadaşlara kendileri hakkında bilmediğimiz 5 şeyi yazmaları için rica ediyorum; Acemiblogcu, 029ur, Falanfilan, Yakuter, Fatalite.