Kategoriler
Blog

Blog yazarlarına alternatif konular

Blog yazmaya yeni başlayan arkadaşlara dikkat ettiğiniz zaman çoğu genelde hep aynı içerikte yazılar yazdıklarını görürsünüz. Kimisi konu bulamaz kaş yapayım derken göz çıkarır, kimisi de maalesef ki hiç birimizin istemediği türden içerik hırsızlığına yönelir.

Blog yazarken nereden ve nasıl kimsenin değinmediği konular bulabiliriz?
Çoğumuzun sorduğu sorular başında bu gelir. Acaba ne yazsam? Ben bu yazımda blog yazmak için seçilecek konular hakkında şimdiye kadar kendi gözlemlediğim süre içerisinde bir kaç ipucu vermek istiyorum. Yani blog yazarlarına alternatif konular öneriyorum.

  1. Blog yazarken kendinize bir konu belirleyin. Bu konu üzerinde kapsamlı araştırmalar yapabileceğiniz gibi konuyla özdeşleşen başka konulara da yönelebilirsiniz.
  2. Uzman olduğunuz konularda halkı bilinçlendirecek daha fazla yazılar yazın. Varsayalım ki Fotoğrafçısınız? fotoğraf üzerine yazılarınızı yazın, veya diyelim ki tekstil mühendisisiniz. Tekstil mühendisliği konularında yazılar yazınız. Kısacası uzman olduğunuz konularda yazılarınız bulunsun. Emin olun daha çok ilgi görecektir.
  3. Her gün okuyun. Okuyun derken illa ki bilgisayar başında oturmanıza gerek yoktur. Kitaplar okuyun dergiler okuyun, gazeteler okuyun. Emin olun kimsenin değinmediği bir çok konu ile karşılaşacaksınız ve biraz araştırma sonucunda bunun faydalarını göreceksiniz.
  4. Hedef kitlenizi belirleyin: Yazacağınız yazılar ile hedef kitlenizin nasıl içeriklere önem verdiklerini göreceksiniz. Yukarıda dediğim gibi tekstil mühendisisiniz ve tekstil üzerine yazılar yazıyorsunuz. Bu yazıların arasına ne bilim Google'den nasıl para kazanırım gibi bir yazı koyduğunuzda okuyucularınızın ilgisini dağıtmış olursunuz. Ve emin olun okuyucu bloğunuzdan soğur. Bloğunuz için yazarlar da bulun. Bu kimi zaman kardeşiniz kimi zaman aile efradınız, kimi zaman yakın bir arkadaşınız olabilir.
  5. Her şeyden önemlisi bloğunuzdaki yazı dizinizi güncel tutun. Sağdan soldan derleme bilgileri kopyala yapıştır yöntemiyle uygularsanız kaybeden de yine sizler olursunuz.
  6. Başka sitelerden aldığınız içerikleri ve dokümanların kaynağını belirtiniz. Bu hem karşı sitenin sahibinin hoşuna gider hem de paylaşımda bulunmuş olursunuz.
  7. Wolkanca'yı sık sık takip edin. Reklamını yapmak adına değil gerçekten yazarlarının kaliteli ve bilinçlendirici yazılar yazdıklarına inanıyorum. Aradığınız bir çok içeriği bulabileceğinize inanıyorum.
  8. Kişisel bloglar kategorilerinde dediklerimi uygulayabilirsiniz. Wolkanca gibi blog yazarlarının bulunduğu bir platformda iseniz yukarıda saydığım maddelerde değişkenlikler olabilir. Yani; bir blog çatısı altında herkes farklı konulara yönelerek halkı bilinçlendirebilir. Benim aklıma içerik konusunda gelen düşünceler bunlar. Benzer maddelerle çoğaltılabilecektir. Elbette ki kararı verecek olanda sizlersiniz.

Saygılarımla Suat

Eski wolkanca.com’da Blog yazarlarına alternatif konular veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Blog yazarlarına alternatif konular için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

seks üzerine yazan blogcu aranıyor. dolgun maaş artı bağkur 15. basamak 🙂

@ömer enis
kardeş ayrıca dikkat ettimde, şunlarıda eklemek uygun olabilir..
yabancı ülkelerdeki blog yazarları politik konularda yazılar yazıyorlar ve gayette iyi oluyor.
bizde ise politik konularda blog tutacak arkadaşlar yok denecek kadar az.. güncel ve güzel köşe yazıları gibi yayınlarda olabilir kanısındayım..
ama tutar mı tutmaz mı orasını kestiremiyorum

katılıyorum.. spor ve müzikte de boşluk olduğunu düşünüyorum..

araştırmak lazım… insanın aklına bir çok fikir geliyor..

ya volkan sen bize tiyolar veriyorsun ama bu yazını merakla okumaya başladım.başlıkla içerik birbirini tutmuyor.yapma be hocam senden daha iyi yazılar bekliyorum ben şahsen kendim.

dili güzel kullanalım 🙂

@cersade
sen iyi okumamışsın, bir daha oku bu yazıyı volkan yazmadı. volkan değil volkan ayrıca ve wolkanca da bir rumuz.

wolkanca, bloguna ugradım…okudum ve gittim. başarılarının devamını diliyorum. darısı diger arkadaşlarıma….selam.

blog konuları hakkındaki önerileriniz gerçekten faydalı oldu. teşekkürler…