Kategoriler
Eğlence

The Last of Us izlenme sayısı

The Last of Us izlenme sayısı ile House of the Dragon’ı geride bıraktı gözünü Game of Thrones’a dikti. Ekstra: 2. sezon hakkında bilinenler.

Bu hafta sezon finali yapan The Last of Us dizisi, ilk sezonunda ulaştığı izleyici sayısı ile House of the Dragon’u bile geride bıraktı, dizi 8.2 milyon izlenmeye ulaşı. Oyun dünyasının en sevilen serilerinden biri olan The Last of Us’ın uzun süredir heyecanla beklenen dizi uyarlaması, 15 Ocak’ta izleyici ile buluştu. Game of Thrones, The Sopranos, Succession gibi birbirinden başarılı işlere imza atan HBO kanalının hazırladığı dizi, izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı. Hem Last of Us hayranlarından hem de eleştirmenlerden tam not alan dizi, bu başarısını yüksek izleyici rakamlarıyla taçlandırdı.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre The Last of Us’ın Look for the Light başlıklı final bölümü tüm HBO platformlarında ortalama 8,2 milyon kişi tarafından izlendi. Dizinin 8. bölümü, 8,1 milyon izleyiciye ulaşmıştı.

The Last of Us İzlenme Oranları 2023’e Damga Vurdu

ABC kanalında yayınlanan 95. Akademi Ödülleri sırasında izleyicilerle buluşan The Last of Us finali, Oscar ile kafa kafaya giderek ne kadar iddialı olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu veri, dizinin ödül törenine herhangi bir izleyici kaptırmamayı alışkanlık hâline getirdiğini de ortaya koyuyor. Çünkü daha önce yapımın 4. bölümü CBS’te yayınlanan Grammy Ödülleri’ne karşı yarışmış ve yine 7,5 milyon izleyici tarafından tüketilmeyi başarmıştı.

Dokuz bölümden oluşan ilk sezonunu bu hafta sonu tamamlayan The Last of Us dizisi, daha ilk bölümden geniş bir izleyici kitlesine ulaştığı halde her yayınlanan bölümle izleyici sayısını biraz daha arttırdı. Dizinin bu hafta sonu yayınlanan sezon finali, aynı zamanda dizinin yayınlandığı anda en çok izlenen bölümü oldu. Dizinin ilk bölümü, yayınladığı gün 4.7 milyon izleyiciye ulaşmıştı. Sezon finalinde ise bu rakam %75 artarak 8.2 milyona ulaştı.

Last of Us dizisinin her bölümü HBO’da ortalama 30.4 milyon izleyiciye ulaştı. House of the Dragon’un ilk sezonunda ise bu ortalama 29 milyondu. Dizinin House of the Dragon’u bile geride bırakmış olması, ne kadar popüler olduğunu gözler önüne seriyor.

İzlenme rakamları ABD için.

The Last of Us, gelecek sezon için gözünü bölüm başına 44 milyon izlenme ortalamasına sahip Game of Thrones’a dikmiş durumda.

The Last of Us, Türkiye’de BluTv’den izlenebiliyor..

2. Sezon hakkında şu an bildiklerimiz

HBO’nun aynı isimli video oyunundan uyarladığı yeni dizisi The Last of Us, daha iki bölümü yayımlanmasına rağmen ikinci sezon onayını aldı. Müjdeli haber, dizinin izleyicilerine dün (27 Ocak) The Last of Us’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

TheLastOfUs @HBOMax’de başka bir sezon için geri dönecek.

İkinci sezon ne zaman gelecek?

The Last of Us’ın ikinci sezonu 2024 veya 2025 yılında yayınlanacak. İkinci sezonun tam olarak ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi yok, ancak hazırlandığı biliniyor. HBO’nun diğer bazı büyük dizilerine bakıldığında ikinci sezonun çıkış tarihi 2025 veya daha sonrası olabilir. Muhteşem bir Ellie Williams performansı ile dikkatleri üzerine çeken Bella Ramsey, dizinin yeni sezonundan tahminlerini paylaştı. Ramsey’nin tahminine göre The Last of Us’ın ikinci sezonu için çekimler bu yılın sonunda başlayacak. Ramsey, yayın tarihini ise 2024 yılının sonu veya 2025 yılının başı olarak görüyor. Bu tahminler, Joel rolünü oynayan Pedro Pascal’ın açıklamasını da doğrular nitelikte.

Yeni sezonun konusu ne olacak?

İkinci sezon, genel olarak Joel’in ilk sezon sonundaki eylemlerinin sonuçlarını ele alıyor. Video oyunun ikinci kısmına da daha çok nefret hakimdi.

Zaman atlaması olacak mı?

The Last of Us Part 2, ilk oyundaki olaylardan birkaç yıl sonrasını ele alıyor. Yani ikinci sezonda da muhtemelen bir zaman atlaması olacak. Bununla birlikte ikinci oyunda flashback’ler (geçmiş zamanı gösteren sahneler) yer alıyor. HBO’nun konuyu nasıl ele alacağına bağlı olarak yeni sezon çeşitli yıllarda geçebilir.

Pedro Pascal ve Bella Ramsey ikinci sezonda da olacak mı?

Muhtemelen evet. En azından karakterleri devam edecek. Yapımın bazı hayranları, Bella’nın Ellie’nin The Last of Us Part 2’deki hikayesi için çok genç olmasıyla ilgili endişelerini dile getirse de aslında o zaten oyundaki karakterle tam olarak aynı yaşta. Daha da önemlisi, ortak yaratıcı Craig Mazin, Ramsey’in yerine birini bulmak gibi bir planı bulunmadığını söylemişti.

İkinci sezon, son sezon mu olacak?

Mümkün, ama muhtemelen değil. Resmi olarak şov yalnızca iki sezon için düşünüldü ancak popülaritesi göz önüne alındığında Mazin ve ortak yaratıcı Neil Druckmann istediği sürece dizi devam edebilir.