Kategoriler
Tech

WhatsApp bilinmeyen numaraları engellemek

WhatsApp’ta bilinmeyen (yabancı) numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

WhatsApp yaptığı son arama güncellemesi ile telefon rehberine kayıt gerekmeden mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme olanağı getirmişti ancak kullanıcılar artan dolandırıcılıklar üzerine, WhatsApp yabancı numaralara kapatmak ile ilgili bilgi aramaya başladı.

Sizi de bu tarz numaralar aradı mı? – @uberkuloz

Türkiye’deki kullanıcılar, WhatsApp üzerinden Afrika ülkelerine ait numaralardan birçok arama alıyor. Peki WhatsApp’ta yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

WhatsApp’ın son dönemde duyurduğu yeni özelliğiyle beraber, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemek mümkün.

WhatsApp yabancı numara engelleme/kapatma

WhatsApp’ta bilinmeyen yabancı numaralardan gelen aramaları engellemek için
WhatsApp’ta bilinmeyen numaralardan gelen aramaları engellemek – donanimhaber.com

WhatsApp üzerinde gizlilik ayarlarına gidiyoruz ve ardından “Aramalar” seçeneğini seçtikten sonra “Bilinmeyen kullanıcıları sessize al” butonunu aktifleştiriyoruz.

Artık rehberinizde kayıtlı olmayan kullanıcılardan gelen aramalar otomatik olarak sessize alınacak.

WhatsApp ise yoğun şikayetlerin ardından X platformunda bir paylaşımda bulundu.

Şirket gönderide “Engelle ve Raporla ile gizliliğinizin kontrolü sizde. İstenmeyen sohbetleri ve aramaları engelleyin ve şüpheli olanları bize bildirin. Raporlama ile WhatsApp’ta daha güvenli ve daha iyi bir deneyim oluşturmamıza yardımcı olur.” ifadeleri yer aldı.

WhatsApp yabancı numara engelleme/kapatma

Artık yurt dışı numaralardan gelen aramalar, WhatsApp tarafından istenmeyen numara olarak algılanacak ve sizleri rahatsız edemeyecek. Ancak dilerseniz, rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında “Aramalar” sekmesinden hangi numaranın sizi aradığını görüntüleyebilirsiniz. WhatsApp numara engelleme işlemi bu kadar! Eğer ki normal telefon araması yoluyla da çok fazla spam arama alıyorsanız telefon numarası değiştirme işlemi gerçekleştirmeyi düşünebilirsiniz. Daha önce hiç kullanılmamış bir telefon numarası edinerek, dijital dünyada yepyeni bir sayfa açabilirsiniz.

Turkcell & Türk Telekom & Vodafone numara değişikliği

Operatörlerin müşteri hizmetlerini arayarak veya işlem merkezlerine giderek sim kartınızı değiştirmeden numaranızı değiştirmeniz mümkün. Konu hakkında daha fazla bilgi için: https://www.google.com/search?q=cep+telefonu+numara+de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek