Twitter’da Türk imzası

Geçen gün Twitter bir Türk hacker tarafından hacklendi. Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan Twitter Türk hacker ı konuştu Twitledi. Amerikada CNN televizyonu haberi flaş haber olarak duyurdu.

Twitter da Türk imzası

İnci sözlük grubu eylemi sahiplendi,

"Bir arkadaşımız olayı buldu, biz de yaptık. İnci sözlük zaten bunu hep yapıyor” dedi. Nail P. “Biz hacker değiliz. Amaç adımızı duyurmak. Türkler olarak adımızı dünyaya duyurduk. Tepkiler kötü olmadı, sayemizde eğlenenler oldu. Twitter hiç bu kadar zevkli olmamıştı diyenler oldu. Polisten bir uyarı almadık. Ünlüler de başta panik yaptılar ama şu an mutlular ve CNN, BBC gibi dünyaca ünlü televizyonlara çıktık. Türkler yine internet âleminde ünlü oldu bizim sayemizde"

diye konuşumş.

Hack olayı Twitter ın fallow yani takip sisteminde bulunan bir açık üzernden yapıldı, bu hack formülü paylaşıldı ve çok kişi kendi hesaplarını takip ettirmek için başka kişiler e bunu uyguladı, hatta ben de twitter hesabıma baktığımda hiç tanımadığım 3-5 kişiyi takip ediyordum.

Bu hack durumunu farkeden Twitter yöneticileri olaya el koyup bir süre takipçi sistemini askıya aldılar ve tüm dünyada Twitter kullanıcıları takipçilerini ve takip ettiklerini göremedi.

Dünyaca ünlü kişiler Tweitter ehsaplarında bu olaydan bahsetti.

Hollywood yıldızı Ashton Kutcher, "Türkler Twitter'ı ele geçirdi. Hiç takipçim kalmadı" yazdı. Kutcher'ın eşi ünlü aktris Demi Moore ise, "Türk hacker Twitter'la oynuyor" iletisini girdi. Ünlü aktör Jim Carrey de, "Keşke hacker bu yeteneğini daha yararlı işler için kullansa" yazdı.


Benzer bir olay daha önce de omluştu, Twitter'ın wiki sitesini de bizimkiler hacklemişti.

Bunlar eğlenceli şeyler aslında, terör oalyı gibi dursa da öyle değil. Twitter yöneticileri duruma gayet normal yaklaştılar ben hiçbir yerde kötü bir söz görmedim, bizim Türkiye’de bir site olsa acaba böyle sakin davranırlarmıydı.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Twitter’da Türk imzasıiçin 5 yanıt

twitter daki inci sözlük kısmına yanlıslıkla ve bilincsizce açtığımın farkındayım..tamam belki hack işleri ile ugraşıyorum ama ama inanınki bir yanlışlık sonucu olmuştur yoksa inanın oraya başka birşeyler yazardım tek "inci" yazdım diğer kısımları sistem kendi eklemiş ben anlamadığım yerlere benim görmeme açısından ya inci yada incibey veya hackersinci yazarım yaniii kısaca anlıycağınız şekilde söyliyeyim anlamayan olur belki google de bir aratma yaptığınız zaman birsürü yyer cıkar açık aratmakta böyle birşeydir mesela "cgi/calendar/admin.pl" yahoo da aratın ve görün 😉böyle aratmalarımın ve çıkan açıkların arasında twitter olacağı aklıma gelmezdi zaten ingilizcem cat pat..bora kırcı ya gelince yaptığı follower olayın yani istediği kişiyi takipçisi etmek inanın çocuklar dahi yapar bu açıgı yaratan sebebi kimse konuşmaz sebepte inci sözlük'tür eee dünya kaldıramadı "inci sözlük" olayını bir aptala mal edecekler ya oda bora oldu neysee herkese saygılar

dediklerinden şunu anladım böyle bir grup yok diyorsun. valla doğrudur hem niye inci yazsınki, profesyonel bir hacker olsaydı zaten dağıtırdı 😀 yahu bora kırcı varya tam idiot adam beyazın programa cıktı allah ın malı

bencede bir grup yada profesyonel hacker işi değil 😀 hala bora kırcı malı gözümün önünde tam bir mal gbi beyazın programında

sayın sait benim düşünceme göre de yazdığın o sıfat asıl o sıfatı onlar için düşünenler için geçerlidir. bu da benim düşüncem.

yorumunuz için teşekkürler.

arkadaslar burdanda duyurmakta yarar var "iddiaya girmistik edublogger de açık yaratamazsın dediler ama yarattım aratın google yada yahoo da hackersinci diye göreceksiniz şunuda eklemekte fayda var hitwap.com tarafımdan uyarı almıstır sebebi çocuk istismarı ve nimbuzz un damarlarındayım şuanda herkese saygılar