Kategoriler
Kodlama

Zaman kazandıran Cheat Sheets sayfaları

Cheat Sheet for Web Developers. Web geliştirme sırasında her zaman zaman kazandıran Hile Sayfaları(Cheat Sheets) 🚀

Kodlama sırasında çoğu zaman kesin özellikleri unutuyorum ve o zaman Google’da arama yapmak zaman alıyor (en azından benim için). Bu yüzden her zaman hile sayfalarını(Cheat Sheets) tercih ederim çünkü vakaların %90’ında cevabı oradadır.

Bugün, web geliştirme sırasında zaman kazandıran en iyi hile sayfalarının bir listesini paylaşacağım.

Web geliştirme için zaman kazandıran Hile Sayfaları 🚀

  1. HTML Cheatsheet – Bu Cheat Sheet, tek bir sayfada faydalı kod örnekleri ve geliştirici araçları, biçimlendirme oluşturucuları ve daha fazlasını içerir. Bu, bu dillerle nasıl çalışılacağını zaten bilenler için yararlı bir hızlı kılavuzdur.
  2. CSS Cheatsheet – Bu Cheat Sheet, CSS özelliklerini, metin gölgesi oluşturucularını, renk seçiciyi ve bazı yaygın kod parçacıklarını içerir.
  3. Grid Layout – Bu sadece bir zaman tasarrufu değil, aynı zamanda gerçekten bir cankurtaran çünkü ne zaman ızgara düzeniyle çalışsam, çoğu zaman bir kopya kağıdına ihtiyacım var.
  4. FlexBox – CSS flexbox için başka bir görsel tabanlı hile sayfası, bu, görsel örneklerle birlikte tüm flexbox özelliklerini içerir.
  5. JavaScript – Bu Cheat Seet, tek bir sayfada faydalı kod örnekleri içerir. JS döngüleri, değişkenler, nesneler, veri türleri, dizeler, olaylar ve diğer birçok kategori için kod bulun.
  6. JavaScript – Bu hile sayfası, temelden ileri düzeye kadar olan kavramları içerir. ES6+, basit açıklamalar, DOM API, Olay döngüsü, işlevler, dizi, nesne, Tür ve çok daha fazlası.
  7. React – Bu tek hile sayfası, react geliştirmenizi hızlandırmak için çeşitli kod örnekleri içerir.
  8. Git – Bu hile sayfası, hayatınızı kolaylaştıracak kullanışlı git komutlarının bir listesini içerir!

daha fazlası:

Front End ultimate Cheat sheets: Frontend developerlar için cheatsheet derlemesi. HTML, CSS ve JavaScript.
Google Developers Learn CSS:
Google Developers topluluğunun sitesi olan web.dev’de CSS için bir ders programı eklendi.
FlexBox Cheat Sheets [CSS]: 2021’e girdik ve CSS Flexbox’u hatırlayıp bilgilerimizi tazeleyelim.

Cheat Sheetler, hızlı referanslar almak ve üretkenliği artırmak için en iyi yerlerdir. Umarım bu makaleyi faydalı bulmuşsunuzdur ve okumaktan keyif almışsınızdır.

Benimle bağlantı kurabilirsiniz: TwitterLinkedin.