Kategoriler
Blog Internet

Şimdi herkes "seo"cu!

Ülkedeki 10 bilgisayardan 9 unun ana sayfası bir arama motoru ve insanlar bir web sitesinin adını akıllarında tutmaktansa, onu adres çubuğuna yazıp girmektense arama motoruna yazıp girmeyi daha basit buluyor, kullanıyor vb. bir çok şey.

İnternette kullanıcıların deneyimi arttıkça profesyonelleşiyorlar ve deneyimli kullanıcı oluyorlar. Bu deneyimli kullanıcıların hemen hepsi web de bu deneyimlerini bu bilgilerini paraya dönüştürme hayali kurabiliyor. Basit ve eğlenceli para kazanma hayalleri. Türkiye şartları tabii ki diğer gelişmiş dünya ülkelerinden çok farklı, başka bir meslek dalında çalışıyor olsa da ek gelir olabilir düşüncesi ile bu kullanıcı deneyimlerini, bu profesyonel kullanıcı olmanın getirdiği bilgiyi kullanarak para kazanmak isteyen çok fazla kişi var, hatta bunların içinde öğrenciler, ev hanımları gibi insanlar da var.

Bir kaç sene önce internetle tanışan ilk okul öğrencilerinin aralarında ki "Msn kırmak" sohbetlerine şahit oluyordum, o çocuklar kullanıcı idiler ve kendi aralarında eğleniyorlardı. Şimdi de aynen o ilk okul çocukları gibi profesyonel kullanıcı olarak tabir edebileceğimiz blogcular arasında bu tür durum mevcut.

Esasında blogcuların kullanıcı deneyimleri şu anda web'i şekillendiren en büyük etken, onların sık kullandığı servisler popüler ve güvenilir oluyor. Günümüzde web de var olacak bir servis blogcuları mutlu edebildiği kadar başarılı. Evinde veya iş yerinde internet de vakit geçirme şansı olan herkesin potansiyel blogger olduğunu düşünürsek, yazının başlığında ki "şimdi herkes seocu" cümlesinin doğruluk payının yüksek olduğunu düşünebiliriz.

Bir büyüğümün güzel bir lafı geliyor aklıma "ekmekçinin işini ekmekçiye bırak". Blogcuların bu saçma uğraşlardan kurtulup, kendi yorumları, kendi kişilikleri, kendi meslekleri üzerine keyifle blog yazdığı günleri görmek ümidiyle.
Volkan

Eski wolkanca.com’da Şimdi herkes "seo"cu! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Şimdi herkes "seo"cu! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Şimdi herkes "seo"cu!için 8 yanıt

hiçbir zaman seo ya da başka şeyler umrumda olmadı olmicakta. önemli olan kendin olarak var olmak

merhaba.

güzel bir konuya değinmişsin. aslında "seo" denilen şey, çok güzel bir şey; fakat bazı kişiler tarafından amacından saptırılıyor. ürettiğin ve yararlı olduğunu düşündüğün içeriğin, insanlara ulaştırılmaya çalışılması, çok doğal ve haklı bir uğraştır. fakat tutup da eğitim içerikli bir yazının başlığına "msn, video, youtube, sex" gibi içerikle alakasız anahtar sözcükler girmek, bu için edebini aşıyor.

senin de dediğin gibi, seo işi artık gerçekten ele ayağa düşmüş durumda. adam bir arama sayfası açıyor, iki tane seo işlemi yapıyor. iki hafta sonra günlük 50 bin tekil ziyaretçisi oluyor. ohh ne güzel. sonra da sanal ortama katkıda bulunduğunu zannederek kendiyle övünüyor.

umarım gelecekte, "seo" bir para kazanma aracı olarak değil de, güzel içeriği sunabilme aracı olur.

esenlikle…

seo nun ne demek olduğunu bile yeni öğrenmiş hatta tam olarak kavrayamamış birisi olarak bu yorumu kendim olarak yazıyorum 🙂 şu saat olmuş ne işim var pc başında git zıbar desemde olmuyor çünkü işimi yapıyorum nerdeyse 5 yıldır internet üzerinden çalışıyorum. özellikle son paragrafa bakarak benim siyaset üzerine ahkam kesmem lazım.avrupa liglerinden gol videolarıda koyarım.ekonomiye dair gelişmeleride anında veririm ama kim okuyup ne yapsın binlerce haber sitesi var.birbirine yiyen yorumlar tahammülsüz okuyucular ıyhh

6 aylık blog sahibiyim tamamen zevk için yapıyorum.

blogculuğunda bir meslek olduğunu hatirlatmak istiyorum şimdi tornaci tutupda cnc hakinda mi yazsin şiir yazar hikaye yazar siyaset yazar..ekmekcinin işini ekmekciye birak lafini uğur dündar'a havale ediyor kendime hijyenik bone örmeye gidiyorum…iyi geceler efem..=)

@anne kaz
" tornaci tutupda cnc hakinda yazsın! " kesinlikle evet, hatta "mimarlar da autocad den bahsetsin!". aynen burada ki gibi.
bence tabi.

@anne kaz
(: ya ben de dayatmıyorum sadece ben öyle blogları daha bir seviyorum işte. bi'de kadın bloglarını seviyorum (: en azından eğlenceli oluyorlar, ama çaktırmadan okurum.

blog kullanıcılarına kaliteli blog yazacaksın yada mesleğin hakkında yazacaksın diye dayatılamaz.blog aynı zamanda hobidir kafa boşaltmaya yarar herkesin blogu kaliteli olacak illa bir şeyler öğretecek diye bir kural yok ki 4 yıl üniversite okuyup üstüne master yapıp yinede mesleğini yapmayan sevmeyen insanlar var…blogculukta kural yoktur yazın gari..=) bence tabi…

anam ben başka bir şey yazmasın demedim ki, tabii ki yazabilir de en azından bir ana konusu mesleği ve amacı var bu yönlerini seviyorum ve bence daha bir çekici oluyorlar bloglar öyle.

"kadınlar blog yazmayı bıraksın, yemek yapsın! biz de blog yazmayı bırakalım yiyelim" acıktım ben galiba.

olmaz mahalle baskısı diye bişi var 🙂 hem örnek verdiğin blogda güzel autocad çalışmaları olsa da güncel ve siyasi yazılarda var hemde en ağırlarından şimdi adam yazmış höt niye yazdın kardeşim otur tasarım yapsana diye denilmez 🙂 hem tek kategoride bloglamak zor hayatın içinden enstanteler giriyor e bilgisayar aracılığı ile yazıyor teknik ayrıntılar giriyor vs vs..aman isteyen istediğiniz yazsın bize ne değil mi ?=)