Kategoriler
Kültür Sanat

Sessizsin ve tüm dünya sessiz

Sessizim, sessizsin ve tüm dünya sessiz aşkın gerçekliğinde. Aslında insan bırakmalı mı “ben, neden ve niçinleri” söylenenleri yapıp sunulanları mı beklemeli, yoksa son zamanlarda yaptığım gibi her kayboluşumda beni hayata döndüren bir sevgi uyanışımı düşlemeli.

Ben ne desem az gelir ne anlatsam kifayet etmez yüreğimdekilere. Kısır kalır duygularım harflerin üzerinde. Günler birbirinin üzerine binerken, her yeni gün yeni uğraşlarla gelirken ve hatta biz bile kendimizden uzaklaştığımızı hissederken zaman zaman sanmayın ki duygular köreliyor.

ask-sensizim

Nasıl haberimiz yokken bile kalpler ritmik atışlarına devam ediyorsa, hani nasıl bazen havayı teneffüs etiğimizin farkına varmadan yaşıyorsak zamanı, işte öyle sevginin meşalesi de yanmaya devam ediyor ses veremediğimde bile. Hiç önemsemediğim şeyleri önemsediğimi görüyorum kimi zaman, hiç kendim gibi olmadığımı da. Bugünlerde sabırsız bir halim var nedense.

Yapılması gerekenler günleri dolduruyor, bu yaşamda gerçekten istediklerim, yani yüreğimin istedikleri için ne kadar az zamanım olduğunu görüyorum. Yetişkin rolüm balonları kovalayan küçük çocuk olmam için fazla zaman bırakmıyor bana bazen. Belki buna da huysuzlanıyorum.

Havalar soğudu, mevsim değişimi artık tüm belirtileriyle ortada, yeşil olan ne varsa sararıyor, yağmurlar yağıyor, yapraklar savruluyor rüzgarda, bizim gibi. Her yerde her şeyde çok hızlı bir değişim var ve dünya bir yerlere doğru gidiyor, insanlar doğadan aldıkları güçle hep ya kendileri ya da birbirleriyle savaşıp duruyor, gücün gerçek sahibi olan doğanın istekleri hiçbirinin umurunda değil.

Hayatın içerisinde karşılaştığımız herkes bize farklılıklar sunmaya çalışıyor, herkes bir ben merkezli dünya yaratmış kendine karşısındakini bu dünyaya çekmeye çaşıyor, sevgi merkezli bir dünya olsaydı keşke ve insanlar farklı olduklarını değil de, bu duygularla sevgiyle herkesin eşit olduğunu ispatlamaya çalışsalardı keşke, ben şimdi oradayım sevgimin beni götürdüğü sessizliklerdeyim.

Sahipsiz de olsa sevgim etrafıma bir dünya ördü sanki, içimdeki sıkıntıları ve bitmişliği tatlı duygularla değiştirmeye çabalıyorum artık.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Sessizsin ve tüm dünya sessiz başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.