Kategoriler
Kültür Sanat

Korkma sevgilim

Korkuyorsun… Kendini bu aşka adamaktan, bu aşkın mutluluğunu kanında hissetmekten, bağlanmaktan, bir tene duyabileceğin özlemden korkuyorsun…
korkma sevgilim
Oysa aşk sevmez korkuyu. Cesurdur aşık olan. Bilse ki bu aşk onu yakacak, hayata, kendine küstürecek; yine gözü kapalı atar aşkın kollarına kendini.
Yıllar sonra kesişen yollar başını döndürdü biraz, biliyorum. Eski zamanlara duyulan özlemle sarıldın anılara ve aşka. Ama şimdi o ilk günlerin verdiği şaşkınlık geçti, değil mi? Yerini mantıklı düşünceler, korkular aldı.

Aşk garantiyi sevmez, sevgilim; biliyorsun. Aşkın garantisi yoktur zaten. Hep mutluluğu vadetmez. Acıya eş değerdir bazen aşk.

Korkuyorsun biliyorum, bu aşkın sorumluluğunu almaktan. Ama işimiz o kadar zor değil, herşeye yeniden başlamayacağız. Ortada bir aşk var sahip çıkılmayı bekleyen, o kadar.

Elimi tut, yine götüreceğim seni mutluluğun o tertemiz sahiline. Küçük kavgalar edeceğiz ara sıra, küskünlüğümüz dakikalardan öteye geçmeyecek. Söz veriyorum; gözlerime bakınca yine için titreyecek.

Geçen yıllar seninde canını acıttı. Biliyorsun ayrılık bize hiç yakışmadı. Şimdi korkma, geçen yılların hesabını soracak değilim sana. Ben seni sevdim hatalarınla sevaplarınla.

Şimdi bekliyorum mutlu olmak için, tek beden olabilmek için… Gelecek misin?