Kategoriler
Kültür Sanat

Sıfır Kilometre

“Sıfır Kilometre” isimli bir film var. Bu film, Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem’in filmi.

Film Kürtçülüğü savunuyor, PKK terörünü meşru gösteriyor.
Filmin kadın başrol oyuncusu Hacettepe Üniversitesi öğrencisi Belçim Bilgin.
Belçim Bilgin Türk vatanına ihanetten idam edilen Seyh Sait’in torunu.
Ve “Sıfır Kilometre” filmine her türlü maddi ve teknik desteği veren kişi
Türk milletinin ödediği enayilik parasıyla zengin olmuş Yılmaz Erdoğan diye bir “Mükremin”.

Agustos 2006’da Yılmaz Erdoğan ile şeyh Sait’in torunu Belçim Bilgin evlendiler.

“Meşhur mektubuyla gündemde olduğu bir dönemde, şeyh Sait’in soyundan gelen Belçim Bilgin’le evlenmesi tesadüf olabilir mi acaba?”

Yılmaz Erdoğan’ın kardeşi Mustafa Erdoğan da, bir zamanlar PKK’nin sözcüsü
durumundaki Özgür Gundem’in Ankara temsilcisiydi.

“Yılmaz Erdoğan içinden çıktığı feodal toplumu bir türlü aşamamış belli ki. Ve bütün yaşadığı aşklardan sonra ona en çok anlam ifade eden de şeyh Sait’in soyundan çocuk sahibi olma ihtimali…çünkü bu paye onun için öylesine anlamlı ki….şeyh Sait’e torun vermek onun bugüne kadar yaptığı bütün işlerin, bütün adımların ötesinde bir önem taşıyor Yılmaz Erdoğan için.”

Geçenler de yeğeni PKK’dan kaçarak teslim oldu Türkiye Cumhuriyetine Teslim olduğunda, “PKK yöneticilerinin samimiyetine inanmadığı için kaçtım
ve teslim oldum” demiş Yani adam pişmanlıktan geri gelmemiş. Bir de samimiyetlerine inansaydı Yine hepiniz bilirsiniz, kuş kanadına mektuplar yazmıştı Mükremin bey ve sloganı “Türkiye Türklerindir” olan Hürriyet gazetesinde tam sayfa yer bulmuştu bu mektup ile kendine Bugünler de anlaşılıyor
ki bu mektubun amacı PKK’ya af ve hatta devamında bebek katili APO’ya affın yumuşatıcı temellerini atıyormuş. ileride sinema ödülü, nobel falan alırlar, ya kulağınızın üstüne yatar “gurur duyarsınız” ya da gerçekleri hatırlarsınız.

Filmin tamamı Youtube’da var, izleyebilirsiniz.