Kategoriler
Konuk Yazar

Senin gözlerine emanetim

''Neredesin sen'' diyen sesiyle başladı her şey. Sanki yıllar geçmemişçesine, sanki buluşmamız gereken saate geç kalmışım gibi ''neredesin sen'' diyen bir ses.

Ben anlatıyorum, o ağlıyor; o soruyor ben ağlayarak anlatıyorum. Kötüleşiyor sesi, hıçkırıklarının arasında boğuluyor sanki. Kapatıyorum telefonu. Yıllar önce kaybetmenin verdiği acı, şimdi kavuşmanın verdiği mutluluk birbirine karışıyor.
Sonra bir dağ kasabasına kaçıyoruz beraber. Günlerce, aylarca anlatıyor sevdasını. Bensiz geçen yıllarının acısını dindirmek için anlatıyor kuytuda kalan tüm sırlarını.
Titriyor bakarken bana, belli belirsiz bir tedirginliği var hissediyorum. Kocaman kahverengi gözleriyle çapkınca bakıyor kimi zaman. ''Yandım sana duyduğum aşkla'' diyor bıkmadan.

Sigaralarımızın dumanı birbirine karışıyor. Kıyamıyorum o gözlere bakmaya. Nasıl şefkate muhtaç, nasıl da aşka aç.

Durmadan anlatıyor; ben diyor ''ben seni çok sevdim, hem de sen olmadan, sen yokken. Başka birine aşık olmana bile dayandım. O adam seni her üzdüğünde ben kendimi uçurumdan aşağı attım; benimde canım yansın diye. Sen ona aşıktın, ben sana. Her gece kendime ''Üçüncü Şahsın Şiirini'' okudum. Dayandım, kahrettim ama dayandım. Seni çok sevdim ben.Ona gidişini sessizce izledim.''
Bense mahcup dinliyorum onu. Birbirimizin göz yaşlarında boğuluyoruz. Kocaman adam kollarımın arasında ağlıyor, ben perişan oluyorum.

Kalkıp kitaplığa doğru gidişini seyrediyorum. Dal gibi boyuna bakıyorum, nasıl da heybetli yürüyor. O çok sevdiğim şairin kitabını alıyor, yüzünün güzelliğine bakıyorum. Gözlerinin kahverengisi parlıyor bir anda. ''Bana bir gün böyle bakmanı hep hayal etmiştim.'' diyor.

Gelip karşıma oturuyor, o kitabın sayfalarını karıştırırken ben biten kadehini dolduruyorum. Nasıl güzel bakıyor gözleri. Sayfaları çeviriyor ben onu izlerken.
Başlıyor en sevdiğimiz şiiri okumaya, gözleri dolu dolu.

Kalkıp sarılıyorum boynuna, o kocaman kahverengi gözlerine emanet ediyorum kendimi.

Gece bitiyor, biz aşkla yeni bir güne emanet ediyoruz kendimizi.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.