Kategoriler
Gündem

Şeytan sofrası alev alev

Ayvalık'ı, körfezin güzel koylarını ve göz alabildiğine uzanan zeytinliklerini kuşbakışı seyretmek için Şeytan Sofrası'na çıkmalı. Sarmısaklı yolunda Şeytan sofrası tabelasından sağa dündüğünüzde masalar, tuvalet, telefon ve su gibi hizmetleri bulabileceğiniz Çamlık Orman Kampı'na, devam edip yokuş yukarı kıvrılan yolu izlediğinizde Şeytan Sofrası'na ulaşacaksınız. Cumhuriyet Alanı'ndan kalkan dolmuşlarla da gidebilirsiniz. Tepe aslında eski bir lav birikintisidir. Yuvarlak bir sofraya benzer. Bir lokanta da bulunan tepede manzara nefis, özellikle günbatımında fotoğraf için çok uygun. Demir bir kafes içinde de şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi var ( * ). Ayak izinin büyüklüğüne ve ayakkabı fiyatlarına bakarsanız “şeytanın pabucu” epeyce pahalı olmalı. Demir kafese çaput bağlayanlar ve para atanlar da oluyor. Şeytan Sofrası'nın yanıbaşındaki tepeye Tavşan Kulakları deniyor. Beş metre kadar, tavşan kulağına benzeyen iki kaya sanki yapaymış gibi görünüyor.

İşte arkadaşlar yukarıda anlatılan o güzelim kızıl çam orman cayır cayır yandı.

Ayvalık ilçesinde önceki gece başlayan yangın, 150 hektar kızılçam ormanını kül etti. Turistik Şeytan Sofrası’nı katran karasına çeviren yangının dört yerden birden başladığı, arazi mafyasının işi olabileceği iddia edildi.

DHA

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO volkan@volkanyilmaz.com.tr

Şeytan sofrası alev aleviçin 3 yanıt

o güzelim ayvalık ağladı bee.. herkese tavsiye edeceğim bir yerdi şeytan sofrasına çıktığınız zaman ege denizinin küçük adacıklarını görebiliyorsunuz güneşin batışı da ayrıca güzel..

üff kim yaptıysa bunu allah onu bildiği gibi yapsın biz 2 yada3 kere gittik oraya çok güzel biyer ama nasıl böle bişi oldu valla çok şaşırdım 😕 lütfen bunu yapanları bulun cezasını verin 😡