Kategoriler
Tech

iOS’dan Android’e geçmek

iOS bir akıllı telefondan Android telefona geçiş süreci, problemler ve çözümleri.

Son zamanlarda pek çok insan uzun zamandır kullandıkları iOS iPhone telefonlardan Android cihazlara geçiş yapıyor. Bu yazıda iOS’dan Android’e geçiş sürecinde yaşanabilecekleri, problemleri ve çözümlerini paylaşacağız.

Öncelikle eskisine göre artık özellikle Google sayesinde iOS cihazlardan Android cihazlara geçiş gerçekten sorunsuz yapılabilmekte, neredeyse (Whatsapp hariç) tüm verilerinizi yeni Andorid cihazınıza aktarmak gerçekten çok kolay. Başlamadan önce iOS cihazınızın yedeğini almayı unutmayın zira herhangi bir sorun olduğunda geri dönebilirsiniz.

İlk olarak eski iOS cihazınıza Google Drive uygulamasını yükleyin. Google Drive ile kişi listesini(rehber), Takvimlerinizi, fotoğraf ve videolarınızı yedekleyin.

iOS’daki notlarınızı yedeklemek istiyorsanız Apple hesaplardan Google/Gmail hesabınızı ekleyip notlar uygulamasında Google hesabınızı kullanabilirsiniz veya tek tek Google keep iOS uygulamasına aktarabilirsiniz. Keza Anımsatıcıları da aynı şekilde Google’ın uygulamasına aktarabilirsiniz.

Hepsi bu kadar. Daha fazla yardım için: https://www.android.com/switch

ios12 iphone-x move from android social card

Tersi yani Andorid cihazdan iOS’a geçiş için ise Apple’ın hazırladığı rehber gerçekten yeterli https://www.apple.com/tr/iphone/switch/

Son olarak uzun yıllar iOS kullanmış ve hâlâ kullanan biri olarak stabilite ve güvenlik olarak hâlâ Apple iOS bir cihazı tercih ederim. Android cihazların fiyat performans oranı çok yüksek ancak 1. cihaz olarak güvenmiyorum belki son zamanlarda biraz daha güvenli olmuştur ancak hâlâ uygulama mağazasında çeşitli virüslü uygulamaları dahi barındırmakta. Dolayısıyla benim önerim eğer paranız müsaitse öncelikli olarak iOS’da kalmanız, değilse geçiş için yukarıdaki bilgileri kullanabilirsiniz ayrıca hangi cihazı satın alayım diyorsanız www.kimovil.com sitesi size yardımcı olacaktır.

Sevgiler.

Ekleme:

SMS’lerinizi SMS Backup & Restore isimli uygulama ile transfer edebilirsiniz.

https://lifehacker.com/why-cant-i-easily-move-text-messages-from-android-to-io-1844482370