Kategoriler
Gündem

Microsoft gelişim atölyesinde krize meydan okuyan bilişim teknolojileri konuşuldu

microsoft-gelisim-atolyesi-4Microsoft Türkiye’nin, iş ortakları ekosistemine yönelik teknolojik güncellemelerde bulunmak, diyalog ortamı içinde iş geliştirme faaliyetlerini desteklemek ve yönetsel ve kişisel becerileri geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiği kapsamlı programlardan oluşan Microsoft Gelişim Atölyesi’nin üçüncü kampı 17 Şubat’ ta İstanbul’da başladı.

Bugün sona eren Gelişim Atölyesi Kampı’nda konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan, her zaman olduğu gibi zor zamanlarda da iş ortaklarının ve bilişim sektörünün gelişimi için çaba harcadıklarını vurgulayarak, “Microsoft Gelişim Atölyesi Kampımızda krize meydan okuyan bilişim teknolojilerini konuşuyoruz” dedi.

Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmesi için “bilişimle kalkınma”

“Türkiye Bilişimle Kalkınıyor” vizyonuyla ülkemizde bilişim sektörünün gelişimine katkı sağlayan, bireyler ve kurumlar için katma değerli çözümler üreten Microsoft Türkiye, Gelişim Atölyesi programı kapsamında üçüncü kampını düzenledi. 17 – 19 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen kamp, Microsoft Türkiye’nin yeni binasında iş ortaklarını biraraya getirdi. Toplamda 150’nin üzerinde Gold ve Certified Microsoft iş ortağının katıldığı, Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji ve iş içerikli kampta, bilişim teknolojilerinin iş süreçlerine katkıları üzerinde duruluyor ve Microsoft iş ortaklarının daha fazla katma değer üretmesinin yolları irdeleniyor.

Microsoft Türkiye 7 bine yakın iş ortağıyla Türkiye’de bireylere ve kurumlara değer yaratan çözümler sunmaya devam ediyor. Bu çerçevede, Microsoft Türkiye iş ortaklarının gelişimine ait her türlü çalışmayı geçen yıl itibarı ile “Microsoft Gelişim Atölyesi” çatısı altında birleştirdi ve etkin, interaktif bir gelişim platformu oluşturdu.

Microsoft Gelişim Atölyesi’nin 3’üncü kampında aynı anlayışla yoğunlukla kurumsal verimliliğe ve entegrasyona odaklanıldı; kurumların yazılım ve entegrasyon ihtiyaçlarını adresleyen Microsoft teknolojileri paylaşıldı.

İlki geçen yıl Şubat ayında, ikincisi ise yine geçen yıl Ağustos ayında yapılan Microsoft Gelişim Atölyesi Kampı, Microsoft’un sertifikalı iş ortaklarına sunduğu teknik detaylı ve güncel ürün ve teknolojilere yönelik kapsamlı eğitim programıyla katılımcılardan büyük ilgi görüyor. Bu çalışmalar sırasında sağlanan interaktif ve canlı diyalog ortamı Microsoft ve iş ortaklarının birlikte öğrenmesine, sektörün gelişmesine önemli katkıda bulunuyor.