Kategoriler
Genel

Google’dan esnaf ve KOBİ’lere destek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ve Google iş birliğinde esnaflara 12 milyon dolar değerinde destek verilecek

Google, Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı ile esnaf ve kobilere 12 milyon dolar destek sunacak. Dijital dönüşümü kolaylaştırmayı hedefleyen bu program, Google’ın öncülüğünde Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Ticaret Bakanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu iş birliği ile hayata geçirildi.

YouTube üzerinde düzenlenen basın toplantısına Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken‘in yanı sıra Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu’da katıldı.

Google’dan Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı
Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu planladıkları online ve offline eğitimlerle 24 ay içerisinde 20 bin restoran ve kafe sahibine ve çalışanlarına erişmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcısı Meir Brand ise dijital dönüşüm için işletmelerin finansmana ihtiyacı olduğunu aktararak şu değerlendirmede bulundu; “12 milyon dolarlık finans paketi sunuyoruz. Bu sayede büyük bir fırsat sağlıyoruz. Online araçlar, dijital beceriler ve ortaklık sayesinde ekonomik toparlanma hızlanacak. Hedefimiz, Türkiye’de işletmelerin dayanıklı hale gelmesi. Bunun için de onlara 360 derecelik bir program sunuyoruz. Uzun vadeli bir ortaklıkla dijitalleşmeyi mümkün kılacağız. Türkiye’ye yatırımlarımız devam edecek. Çok net bir şekilde bu yıl zor bir yıl oldu. Gelecek yılı olumlu görüyorum. Tünelin sonundaki ışığı görmeye başladığımızı düşünüyorum. Çevrim içi dünyaya ve Türkiye’nin salgın döneminde çevrim içi platformlarda yaptıklarına bakıldığında kriz sonrasında güçlü çıkacağını söyleyebiliriz.”

4 ana bileşen ile 12 milyon dolar destek!
Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı dört bileşenden oluşuyor. Esnafın dijital dönüşümünü hızlandırmayı hedefleyen bu dört bileşen; TESK aracılığıyla restoran ve kafelere ve çalışanlarına yönelik yapılaca bağış, KOBİ’lere sağlanacak özel kredi desteği, dijital eğitim ve araçlar sunulacak Google Dijital Türkiye platformu ve 2 son olarak da kamu kurum ve kuruluşları ile KOBİ’lere sağlanacak reklam hibeleri olarak sıralanıyor.

“Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar” Programı Basın Toplantısı
Google, Türkiye’nin digital dönüşümüne katkılarını sürdürerek ekonominin can damarı olan KOBİ’leri pandemi koşullarında desteklemek amacıyla “Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar” Programını hayata geçiriyor. “Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar Programı” Basın Toplantısı, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sayın Ali Taha Koç ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Sayın Bendevi Palandöken ile Google Yükselen Pazarlar Başkan Yardımcısı Meir Brand ve Google Türkiye Ülke Direktörü Mehmet Keteloğlu’nun katılımlarıyla gerçekleşiyor.

wolkanca.com’da Google’dan esnaf ve KOBİ’lere destek veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Google’dan esnaf ve KOBİ’lere destek için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.