Kategoriler
Gündem

Deniz Baykal CHP’den istifa ettti

deniz baykalDünyada böyle şeyler oluyor, ağlayıp sızlamak, ona buna laf yetiştirmek taş atmak, suç atmak tepki göstermek çok doğru da değil ama onlar da bütün dünyada oluyor. Olan la ölene çare yok.

Deniz Baykal’ın bu şekilde yani bir seks kasedi ile partiden istifa etmesi aklı başında normal insan olan, sevenini sevmeyenin, ne dostun ne düşmanın isteyeceği bir şey değildir. Baykal şu günden itibaren sıradan bir insandır. Sıradan bir insan olmayı seçmiştir. İnşallah bu olandan kimse kendi partisine kar çıkarmaya çalışmaz magazin olarak kalır ve Deniz Baykal’ın sıradan insan kişiliği, ailesi, yakınları zarar görmez temennim bu.

Partilerin canı cehenneme, partizanlara lanet olsun. Gözyaşların partiye değil insanlara, hayvanlara, canlılara dökülmesi gerektiğini anlarsak sanıyorum adam olma yolunda bir adım atmış olacağız.

Ben bile hiç parti işleri içinde olmasam da çok iyi bir gündem takipçisi olarak bu olanların sistemli bir şekilde olduğunu anlıyorum, Başbakan Erdoğan’ın Hitler ismi üzerinden başladığı şeyin tek bir şey değil bir süreçin parçası olduğunu ben bile çözebiliyorum gerisini gazete köşelerini dolduran maaşlı aydın abilerimiz bir tarafları yerse yazarlar benden bu kadar.

Deniz Baykal’ın istifa konuşması şurada okunabilir, konuşmasından bir paragraf;

Ana muhalefet liderine yönelik bu kadar kaba kanunsuzluk, bu kadar kaba ahlaksızlık, bugünlerin ortamında iktidarın bilgisi ve onayı olmadan gerçekleştirilemez, piyasaya sürülemez. Komployu ayıplar gibi yapanlar aslında bizzat ayıbı işleyenlerdir. Bu çerçevede başka bir sorumlu arayışına çıkacaklara yardımcı olmak üzere, ABD’den, Pensillvanya’dan aldığım üzüntü ve destek mesajlarının samimiyetine inandığımı da belirtmek isterim.