Kategoriler
Medya

Pcnet en iyi 33 blog olayı

Bir iş veya bir hobi olsun, hayatta yaptığım her şeyin en iyisini yapmaya çalışmak benim prensibimdir. Hobi olarak blog yazıyorsunuz diye bunun en iyi olmasını istemek kötü bir şey değil, en iyi derken özen gösterip, insanların beğenisine bir şeyler yapmaktan bahsediyorum. Satranç oynamak beni hobimdir, hobi olması satranç oynamamı önemsizleştirmiyor, aksine arkadaşlara yenilmemek için daha çok çalışıyorum, belki mesleki alanımdan çok her fırsatta satranç oynayıp alıştırma yapıyorum. Blog da öyle, blog yazmak satranç oynamaktan daha kolay hatta, yapman gereken sadece canın istediğinde yazmak, ama iyi yazmak.
Blogların bir takım yerlerde sıralamaya konmasından hoşlanmayan biriyim, çünkü bu sıralamaları yapanlar bizim çok önem verdiğimiz bu hobimizden çok anlamayan, blog yazmanın ve okumanın zevkini almayan kişiler, bu kişiler blog yazsa da bir yazımda bahsettiğim gibi beyaz blog yazanlardır. Oysa blogosferin gerçek blogcuları bildiğiniz gibi siyah blogculardır.
Pcnet En iyi 33 blog -otopsiraporu
Blogları en iyiden, kötüye sıralamayı yapan zihniyetleri esefle kınıyorum hiç tasvip etmiyorum, motive edici de olsa bu sıralamalar esasında blog yazarına hiç bir fayda sağlamaz, asıl amaç bir şeyler yazmak ve yazdıklarının ciddiye alındığını, okunduğunu görmek ise eğer, bu sırlamalarda bulunup o sıralamayı yapan kişi veya kişiler tarafından üst sıralarda olmanın bir anlamı yok. Ben sıralamada olmak için yazmıyorum ki? Sıralamaların anlamı yok yani, kısaca. İllaki bir sıralama olacaksa bu da sizin gibi sizin alanınızda yazan blogcular arasında olabilir, ama bu sıralamada öyle en iyiden kötüye değil daha farklı bir biçimde olmalı.
Blogculara bu sıralamalar hakkında bir uyarım var, arkadaşla bu tür sıralamalar sizin yani blogcuların, blogların potansiyelini kullanarak rant, para her neyse o şey onu kazanma amacı taşıyor, bun alet olmayın, o sıralamada olmamanız ya da o sıralamada sizi alt sıralara layık gördüler diye de üzülmeyin, burnunuzun dikine gidin, bildiğiniz yoldan şaşmayın, yazın abi, belki gün gelir sıralama yapan kuruma siz sıralarsınız kelimelerinizi yazdıklarınızla ve bu büyük etki eder [bknz]

Pcnet En iyi 33 blog
Şubat ayı Pcnet dergisinde blogları bir sıralamaya sokmuşlar, ilk 10 dan sonrası alfabetik sıralanmış, ilk 10 ise en iyi blogmuş. Pcnet’e göre en iyi blog olduğunu unutmayalım, Pcnet benzerleri gibi bir teknoloji dergisidir. Mart ayında çıkacak Chip dergisinde de dergi editörü çıkar en iyi blog LANBLOG dur diyebilir yani. Ciddiye alınmasa bile tabiî ki motive edicidir, Türk blogları için iyi bir gelişmedir. Daha önceleri bu dergilerde her ay bazı internet siteleri tanıtılırdı zaten ben yıllardır bu dergileri alırım. Benim blogumda bu dergilerde tanıtılmıştır, arkadaşımınki de ama en iyi falan ya da bu sitelerin Blog olduğu yazmazdı çünkü henüz şimdiki gibi Blog lar interneti ele geçirmemişti.
Sevindiğimiz nokta, blogların artık medya tarafından ciddiye alınmasıdır, bu tabiî ki Türkiye’de uzun süredir, rüzgara karşı işer gibi blog yazan arkadaşların sayesinde olmuştur bence.

Pcnet en iyi 33 blog olayıiçin 22 yanıt

wolkan'cım mantığımız aynı yönde işliyor seninle buna seviniyorum. amaç kime göre neye göre olayı. bence halk oylaması yapılmalıydı. inan listede olduğumuza sevinemedim.biliyorsun yazım da da belirttim zaten. ama en güzel yanı senin de dediğin gibi en azından yazılı ve görsel basın blogların değerini farketti.türk bloglarının sesini duyurması adına güzel gelişmelerin olmasını ümid eder hepimizi daha iyi yerler de görmek isterim. bana göre iyi yada kötü blog diye birşey yok,sadece emek verilip güzel işler çıkaranlar iyi blogculardır zaten. herkese başarılar sevgiler

eda'ya %100 katılıyorum. listede 5. olmama ve sevinmeme rağmen daha süper liste olabilirdi. ama şu muhabbetede katılmıyorum; nahnu niye yok, mahmut olsa iyi olur. listeyi sonuçta kendi zevkine göre bir editör yapıyor ve bu editör pcnet dergisi gibi büyük bir dergininson derece başarılı bir editörü. ve sonuçta volkanın dediği gibi ben yapsam ilk ikiyi volkanve edasuner koyardım 🙂
sevgiler.
*niye büyük yazamıyorum? 🙂

en iyi 33 blog, tesbih gibi dizmişler, tebrik ettim. bence bildik blogların yazılmaması iyi olmuş şu nahnu polemiği beni çok bozuyor. en azından bu girişimler wolkanın dediği gibi bloglar için iyi bişi. ha bu arada volkan altın örümcek olayıda varmış, finalisleri gördüm o listede birinci olacak tek kişi cafe fernando, çünkü o bunu hakkeden bir arkadaş. bir postuda bu yazıya ayır derim. kendine iyi bak dostum güzel yazın için teşekkürler.

yazmak, fark edilmek, beğenilmek, tanıtılmak

yukarıda saydığım dört unsur bir sandalyenin ayakları gibidir. bunlardan bir tanesi olmazsa sandalyenin yere düşmesi kaçınılmazdır. ayrıca bunlardan bir tanesinin kısa ya da bir tanesinin uzun olması da sandalyenin dengesini kaybettirecektir.

insan yazmak ister, yazan insan zevk alır, yazdığının fark edildiğini görünce aldığı zevk katlanır, fark edilen yazıları taktir edildiğinde aldığı zevk bir kez daha katlanır ve son olarak o blog herkese tanıtılmaya başlayınca tarifini yapamayacağınız zevkler alırsınız.

pcnet'in yaptığı sıralamanın en başarılı olanlar şunlar da, 10'dan sonrası alfabetik sıralama gibi bir şekilde verilmesi beni de rahatsız etti. elbette biz yeni blog yazmaya başlayanlar yolun başındayız. ancak benim takip ettiğim siteler bana göre orada liste başı çeken sitelerden daha kalitelidir. keza size de belki başkası daha cazip gelecektir. her hafta birkaç blog tanıtılsa bence daha mantıklı olacaktır. bu şekilde hem yazarlar motive edilmiş, hem de o listede olmak isteyenler teşvik edilmiş olacaktır.

tebrikler 🙂 başarılarınızın devamını dileyerek darısı bizim başımıza diyorum 🙂

en iyi 33 blog, tesbih gibi dizmişler, tebrik ettim. bence bildik blogların yazılmaması iyi olmuş şu nahnu polemiği beni çok bozuyor. en azından bu girişimler wolkanın dediği gibi bloglar için iyi bişi. ha bu arada volkan altın örümcek olayıda varmış

belgebilgi.blogspot.com

ilginç bir blog yazılanları görünce şok oldum tasarımı fena sayılmaz

muhsin yazicioğlunu(koca reis)fotoğrafini öyle yapanlarin analarini beller gelmişleri geçmişlerini öyle bir kariştiririm ki…
vatana hizmet eden birine köpek diyiyorsaniz asil köpek sizsiniz it sürüleri adam olun ayağınızı denk alın laka lukanin alemi yok iki yüzlü itler

alperen kardeş ne diyorsun ya sen ne alakası var bu konuyla kafan mı güzel kardeşim. manyak mısın nesin ya ne fotoğrafı.

yok muhsin yazıcıoğlunun fotoğraflarına internetten bak
ne dediğimi anlarsın

tamam da kardeş bizimle ne alakası var yani burası onun yeri mi ki? yapanların allah cezasını versin o ayrı da.