Kategoriler
Genel

Apple kendi çalışanları için maske tasarladı

Apple koronavirüse karşı kendi çalışanlarına dağıtmak üzere maske tasarladı.

Apple’ın bir süredir kendi özel maskesi üzerinde çalışıyordu, internette Mask Pro adı altında konsept çizimlere bile rastlamak mümkün.

Kanadalı YouTuber Lewis Hilsenteger, geçen hafta “resmi Apple maskesi” olduğunu söylediği bir maskeyi “inceleme terapisi” adlı kanalında yukarıda gördüğünüz video ile tanıttı. Görülen o ki, maske de aynen Apple’ın diğer şık tasarımları gibi özel bir tasarıma ve ambalaja sahip. Apple’ın çalışanları için hazırladığı yüz maskesi, şirketin iPhone ve iPad gibi cihazlarda çalışan aynı mühendislik ve endüstriyel tasarım birimi tarafından geliştirilmiş. Tipik bir Apple ürününe benziyor: Minimalist bir tasarıma sahipler ve bildirildiğine göre basit beyaz bir kutuda beşli bir paket halinde paketlenmiş olarak geliyorlar. Maskeyi hepimizin kullandıklarından ayıran en önemli unsur, maskeyi kulaklara bağlayan yerine, kafanın arkasından bağlayan iki ayarlanabilir bağlantı. Solunum damlacıklarının kaçmasını önlemek için burun üzerinden (burun köprüsü üzerinde bir “sıkıştırma noktası” ile) ve çenenin altına uzanan iki kanat vardır. Hilsenteger maskeyi denedi ve standart bir tek kullanımlık cerrahi maskeden daha sıkı bir sızdırmazlık oluşturduğunu söyledi.

Yüksek kaliteli kumaştan imal edilen maske, N95 maskeler gibi sertifikalı değil. Ancak yapılan testler, bu maskelerin ağızdan çıkan partiküllerin dışarı çıkmasını engellediğini gösteriyor. Yani maske, amacına uygun olarak hizmet ediyor. Tüm bunlara ek olarak bu maskeler, 5 defaya kadar yıkanabiliyor. Apple maskesi, yıkanabilen kalın bir filtre malzemesinin üç katmanından yapılmış. Ama Apple fanatikleri için kötü haber; Apple maskesi tüketicilere sunulacak mı belli değil. Ama eylül ayında maskeleri çalışanlara dağıttığı bildirildi. Apple geçtiğimiz günlerde diğer Covid-19 önleme tedbirlerini açıkladı. Örneğin, Apple Watch için en son yazılım güncellemesi, kullanıcının ellerini yıkadığını otomatik olarak algılayan ve 20 saniyelik bir zamanlayıcı başlatan bir el yıkama özelliği içeriyor. Ve 18 Eylül’de duyurulan yeni Apple Watch Series 6, kandaki oksijeni ölçüyor.

Kaynak: https://turk-internet.com/apple-kendi-calisanlari-icin-ozel-bir-yuz-maskesi-tasarladi/

wolkanca.com’da Apple kendi çalışanları için maske tasarladı veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Apple kendi çalışanları için maske tasarladı için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.