Kategoriler
Teknoloji

Mikrodalga mikropları öldürüyor…

ABD de yapılan bir araştırma, mikrodalga fırının, mutfakta kullanılan bulaşık bezleri ve fırçalardaki hastalık kaynağı virüs ve bakterileri öldürdüğünü ortaya koydu.

Florida Üniversitesi çevre mühendisliği bölümünde profesör Gabriel Bitton, insanların, bulaşık bezlerini ve fırçalarını temizlemek için onları sık sık bulaşık makinesinde yıkadıklarını, ancak bu gereçlerin gerçekten dezenfekte edilebilmesi için mikrodalga fırının kullanılması gerektiğini söyledi.

Araştırmacılar bu amaçla, bezleri ve fırçaları, içi bakteri, virüs ve parazit dolu bulaşık suyunun içine batırdı. Suyun içinde yüksek derece ısı ve hatta radyasyonla bile öldürülmesi zor bakteri sporlarının da bulunduğu belirtildi.

Microwave

Araştırmacılar, daha sonra bu mikroplu sudan çıkardıklarını mikrodalgaya yerleştirdi.
Tam kapasitede 2 dakika çalıştırılan mikrodalgadan çıkarılan gereçlerdeki patojenlerin yüzde 99’unun öldüğü belirlendi.

Eski wolkanca.com’da Mikrodalga mikropları öldürüyor… veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Mikrodalga mikropları öldürüyor… için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

evet olabilir ama mikrodalgalardan yayılan dalgalar da insan için tehlikeli. özellikle böbreklerde rahatsızlığa yol açıyor. eğer kullanacaksak mumkun mertebe mutfagımızda yukarılara bır yerlere yerlestırelım 😉

mikrodalgalar hakkında hep kötü şeyler duymaya alıştık, dezenfektasyon etkisi de varmış. yine de tam karışık in dediği gibi mutfakta köşe yerlere koyup önüne geçmemekte fayda var.

iki aynı tür çiçeğin birini mikrodalgada ısıtılmış su ile birini ocakta ısıtılmış su ile sulamışlar.ikinci günden itibaren mikrod.ile sulanan çiçek solmaya başlamış.1 hafta sonunda ölmüş. çocuklarımızı uzak tutalım

hurafe ve hikayelerle hareket edersek , birkaç asır daha geriden kovalarız çağı. çiçeği sulamışlar ölmüş böbreklere zararlıymış yok insanı 5 dakkada öldürüyomuş… okumuyoruz, araştırmıyoruz, test etme alışkanlığımız zaten sıfır. allah akıl fikir versin ne diyim