Kategoriler
Konuk Yazar Medya Teknoloji

NASA, uzaya Beatles dinletecek

Across The Universe (Remastered 2009)
Ntvmsnbc'de yazana göre; NASA'nın açıklamasına göre, şarkıyı yarın (pazartesi) GMT 00.00'a göre 02.00 dinlemeye başlayacakmışız. Dünya'dan 431 ışık yılı uzakta bulunan Kutup Yıldızına ulaşması planlanan şarkı, evrende saniyede 307 bin kilometre hızla "yolculuk edecek"miş.

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi ( NASA ), 4 Şubat'ta, NASA'nın ve ünlü grup Beatles'ın kuruluşunun 50. yıl dönümünü kutlamak için, kainata Beatles'ın "Across The Universe" şarkısını çalacak.
Eski Beatles üyelerinden Paul McCartney, bu girişimden memnuniyet duyduğunu ifade ederken, cinayete kurban giden şarkının bestecisi John Lennon'ın eşi Yoko Ono, "bunu yeni bir çağın başlangıcı olduğunu ve bir gün milyarlarca gezegenle iletişime geçileceğini" söyledi.
Bu, NASA'nın bir Beatles şarkısını ilk kullanışı değil. Paul McCartney, 2005 yılının kasım ayında, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki (UUİ) 3 astronota dünyadan canlı konser vermişti.
NASA'nın açıklamasında, 4 Şubat'ta dünyadaki tüm Beatles hayranlarının "Across The Universe" şarkısını çalmaları istendi.

Across The Universe (Remastered 2009)

Eski wolkanca.com’da NASA, uzaya Beatles dinletecek veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, NASA, uzaya Beatles dinletecek için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.