Kategoriler
Hayattan

Küçük Berrak’ın yardımlarımıza ihtiyacı var!

Berrak, 18 aylık. Bu güzel kızın doğuştan "Spinal Muscular Atrophy (type 1)" isminde bir kas ve sinir hastalığı var.
Bu yüzden artık ellerini ve kollarını oynatamıyor. Yavaş yavaş kaslarına kumanda etmesi güçleşiyor ve nefes alması bile zorlaşıyor.
Yine de, bir mucize yaratabilirsek, bu minik kalp ölmeyecek. Bilgi ve desteğe ihtiyaç var.
berrrak bebek - wolkanca.comBu hastalık konusunda ne yapılabilir, nelerin faydası olur, çaresi var mıdır, kimdedir? Yurt içi ve dışı herkese soralım.
Ailesi, bu konuda çok masraf etti ve ediyor. Biricik Berrak hayatta kalsın ve rahat etsin diye, gereken birçok alet ve cihazları aldılar. Onlara yapacağımız her tür katkının faydası olacaktır.
Doktorlar birkaç ay daha ömür biçmişler – ama araştırmalarımızla ve yardımlarımızla Berrak'ı hayatta tutabileceğimize inanıyorum.

Berrak'ın babası Oğuz Çanaklı yazıyor:

Merhabalar.;

Ben Berrak ÇANAKLI .03.05.2004 tarihinde İzmir Özel Gazi Hastanesinde dünyaya geldim. Ve altı aylık olana kadarda her şey yolunda gidiyordu.Altı aylık iken normal kontrol için gittiğimiz doktorumuz bana bir takım testler yaptırdı ve bu amansız hastalık ekim 2004 tarihinde ortaya çıktı.Ve o günden beri ailem hastalığıma çare bulabilmek için durmadan araştırma yapıyor.Amerika'ya bir umut için gittik ama pek fazla bir şey elde edemedik.Bir mail zinciri oluşturduk ve sesimizi duyurmaya çalıştık.

Benim şimdi sizlerden istediğim şey bu hastalık hakkında kulaktan duyma da olsa en ufak bir bilgisi olan çözüm yönünde bu konuda bana ve aileme yardımcı olmanızdır.Annem her konuda üzerime titriyor.Babam işinden olma riskini göze alıp sürekli araştırma içerisinde. Ayrıca annem benim için işini bırakmak zorunda kaldı.

Şu an 2 yaşındayım yani doktorların hakkımda biçtikleri ömür yaşında ve sağlık durumum çok şükür iyi.Ama her an enfeksiyon tehlikesi ile karşı karşıyayım. Ailem evin içinde maske takarak dolaşıyor.Evimizin bir odası yoğun bakım ünitesi gibi oldu.Bu konuda babam çok araştırma yaptı ve benim için en gerekli cihazları evde bulunduruyor.

Bu hastalıkla boğuşan başka arkadaşlar varsa onlarla temasa geçip tecrübelerini paylaşmak istiyor ailem.Biz kısmetse 2 ya da 3 hafta sonra Prof.dr .Haluk Topaloğlu amcaya kontrole gideceğiz.Kendisi beni görmek istemiş.İnşallah kendisinin uygulayacağı tedavi ile biraz daha rahat ederim.

Ailemin bu çabalarına lütfen kulak verin onların beni yaşatmak için olan çabalarına lütfen sizde ortak olun. MADDİ YARDIM İSTEMİYORUZ.Ama yinede maddi de olsa yardım etmek isteyenler varsa banka hesap numaramız Akbank Konak Şubesi 061 Şube Kodu 0112404 no'lu hesabımız var.

Herkese göstermiş olduğu duyarlılık için şimdiden teşekkür ederim.

Berrak Çanaklı konusundaki tıbbi raporları görmek için burayı tıklayın.
Düşünceleriniz için Ziyaretçi Defterimiz
ERİŞİM BİLGİLERİ:

  • Mail: info (at) berrakcanakli.org (*)
  • Cep: 0 533 658 67 28
  • Ev: (0232) 330 49 16

Benim notum: Yardımın azı çoğu olmaz, para olmak zorundada değil arkadaşlar imkanınız yoksa imkanı olan kişilere bunu duyurmanızda bir yardım olacaktır unutmayalım hastalıklar ve böyle dertler hepimizin başına gelebilir, yardımlaşmak bir insanlık belirtisidir!
Basın haberleri; [via]

Eski wolkanca.com’da Küçük Berrak’ın yardımlarımıza ihtiyacı var! veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Küçük Berrak’ın yardımlarımıza ihtiyacı var! için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

grafikkartlari kapasitesi artikca
oyunlardaki ayrintilarda insani sasirtan seviyelere variyor

arkadasım bu program super kac gundur yukledigim tum programlar bir isi yaramadı bu programla 30 saniyede nfs carbon turkce emegine saglık

tebrikler kardeş bu programı kim yapdıysa süper hatta mükemmel olmuş emeğe sağlık!!