Kategoriler
Ivır zıvır

Ambulansa nasıl yol vermeliyiz

Ambulans Rutin blog gezilerimden birinde şöyle bir yazıyla karşılaştım, gerçektende bu bilgiye çok ihtiyacımız olduğunu düşünüyordum umarım İstanbul trafiğinde araç kullanan canavarlar bu bilgiye ulaşabilirler.
Dr. Tijen ACARKAN yazıyor;
Bir süre ambulans doktorluğu yapmıştım. Öyle zordur ki içeride saniyelerle yarışırken, ambulans şoförünün yerinde duramadığını ve parmaklarının direksiyona geçtiğini görürsünüz. Haklıdır çünkü biz sürekli Daha çabuk daha çabuk derken, öndeki araçlar bir türlü ilerleyemez ve şoför bir türlü sol şeritte olmasına rağmen yol alamaz.

Trafik karışır… Korna sesleri… Bir karmaşa… Ambulans sireni ve kriz…
İşte böyle bir kriz yaşamış bir okurum..
Dinliyoruz:
Ambulans sol şeritten sirenle gelirken, kendi şeritlerinde olmadığı için sağ şeritteki arabalar gayet rahatlar. Oysa bu siren sağ şerittekiler için! Çünkü sağ şeritteki araba duracak, önünde yer açılacak ki soldaki arabalar bu boşluğa girip sol şeritteki ambulansa yol açsın. Yoksa sağ şerit yol vermeden ilerlemeye devam ederse soldaki arabalar nasıl yol versin ambulansa ?
Doğru söze ancak şapka çıkarılır!
Lütfen bu konuda dikkat edelim ve yukarıda yazılanları hep hatırlayalım.
Ambulansın içinde yaşananları hiç öğrenmemeniz dileğimle…

Eski wolkanca.com’da Ambulansa nasıl yol vermeliyiz veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ambulansa nasıl yol vermeliyiz için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.