Kategoriler
Kodlama

En iyi PHP gizleyicileri

Burada, kaynak kodlarınızı korumak için her zaman kullanabileceğiniz en iyi 8 PHP Gizleyicilerini/PHP Obfuscators uygulamalarını paylaştım.

Bu günlerde entelektüel hırsızlık çok yaygın, insanlar hak sahiplerinin izni olmadan kodları ve fikirleri kullanmıyorlar. Bir PHP Obfuscator ile insanların PHP kod betiğinin içeriğini anlamamasını sağlamak için kaynak kodunu karıştırma/gizleme işini yapar.

Değişken adı, sınıf, arayüz ve işlev adları gibi önemli şeyler, PHP Obfuscators tarafından anlamlı olmayan farklı kodlarla değiştiriliyor ve sonucunda kod güvene alınmış kopyalanmaya karşı önlem alınmış oluyor.

Burada, kaynak kodlarınızı korumak için her zaman kullanabileceğiniz en iyi PHP Gizleyicilerini/PHP Obfuscators uygulamalarını paylaşacağım.

En iyi PHP Gizleyicileri:

  1. YAK Pro – Php Obfuscator – YAK PRO’nun tam anlamı Yet Another Killer Product’dur. Hepimizin bildiği gibi, YAK Pro ücretsiz, açık kaynaklı bir PHP Obfuscator’dur. Özellikleri: İf, else, elseif, for, while, do while gibi ifadeleri gizlemek için goto kullanır. İfadeleri rastgele yeniden düzenler. Yorumlar ve kimlik gibi şeyleri siler. Kodlarınızın her önemli parçasını karıştırır (ör. Değişken adı, işlevler, sınıflar, etiketler, ad alanları vb.).
  2. PHP Obfuscator by Naneu – Bu benzersiz araç, değişken isimleri, sınıflar, yöntemler vb. Gibi kodların anahtar kısımlarını ayrıştırmak ve gizlemek için eval() tabanlı gizleme kullanır. Özellikleri: PHP 5.3, 5.4 ve 5.5’i destekler ancak bu aracı çalıştırabilmek için PHP 5.4+ gerekir. PSR/OOp PHP kodları için en uygunudur.
  3. pH-7 Obfuscator – Bu obfuscator, tüm web barındırma tipleri üzerinde çalışırken açık kaynak kodunuzu korumak için ihtiyacınız olan en iyisidir. Özellikleri: Yalnızca PHP 5.2 veya daha yüksek sürümlerde çalışır. Bu gizleyiciyi kullandığınızda kodlarınızın okunması çok zor hale geliyor.
  4. Eccenux POBS – İndirdiğiniz POBS dosyanızı web sunucunuzun altındaki bir dizine koyduğunuzda PHP kodlarınızın yeniden kullanılması çok zor hale gelir. PHP Obfuscator olarak POBS, sadece bir dizindeki dosyaların bir koleksiyonu olarak bilinir. Özellikleri: Yapılandırması çok fazla gerektirmez. Büyük projeler için kullanabilirsiniz.
  5. PHP Compactor – Bu araç, PHP kodlarınızı zorlanmadan kolaylıkla sıkıştırmanıza ve gizlemenize yardımcı olur. Özellikleri: Bu sınıfı çalıştırmak için gereken gerçek karakter sayısını karşılaştırarak, bu aracı projelerin gerçek boyutunu bilmek için de kullanabilirsiniz.
  6. pmaslak/php-obfuscator – Bu aracı ticari ve ticari olmayan amaçlarla kullanabilirsiniz. Yak-Pro ile aynı işlevleri yerine getirir. Özellikleri: Açık kaynak. MIT lisansı altında.
  7. smart-php-obfuscator – Bu mükemmel PHP obfuscator, adından da anlaşılacağı gibi işini akıllıca yapıyor. Weidi Zhang tarafından geliştirilmiştir. Özellikleri: Çok basit ama sofistike. Açık kaynak PHP obfuscator. PHP 7.0+ için uygundur.
  8. pl4g4/online-php-obfuscrator – Bu PHP kod obfuscator pl4g4 tarafından geliştirilmiştir. Tek yapmanız gereken PHP dosyalarınızı yüklemektir ve bu çevrimiçi PHP obfuscator sizin için bunun karmaşık bir betik sürümünü oluşturacaktır. Endişelenmeyin veya korkmayın, her şey bittiğinde yüklediğiniz tüm dosyaları silerler. Özellikleri: Açık kaynak. Karartılmış komut dosyası sürümü indirilebilir.

Sonuç

PHP kaynak kodlarınızı bu harika PHP gizleyicilerini kullanarak onları çalmak isteyen geliştiricilerden koruyabilirsiniz.

Bu PHP engelleyicilerinin açıklamaları ve özellikleri, her birini iyi bir şekilde kullanmanız için size rehberlik edecek.

Güvenli kodlamalar!