Kategoriler
Konuk Yazar Kültür sanat

Denize sordum; kavuşmayı beklemek zor mu diye

Eski dostum denize gittim bu gün. Ey deniz dedim, korkuyorum aşkımdan ayrı kalmaktan, sen sevdiğine kavuşmayı beklemek nedir nasıldır bilir misin söyle bana.

Deniz dalgalarla kıyıya her vurduğunda konuşuyordu aslında, dinledim dakikalarca.

Dalgalar dedi ki; bizde kıyılara aşığız kıyılara kavuşmanın özlemini çekeriz hep, çok uzaklarda kaldığımız olur kıyılardan, etrafımızda bizim gibi binlerce ufak dalgayla çöldeymişçesine, umutsuzluğa kapıldığımız olur hatta.

Sonra her aşkta olduğu gibi kavuşma anı geldiğinde, elimizden geldiğince büyürüz kıyıya doğru, siz bizim kıyıları dövdüğümüzü sanırsınız ya, biz aslında kıyıları kucaklarız.
Sevdiğinden ayrı kalmakta ona kavuşmayı beklemekte böyle bir şey umutsuzluk karamsarlık olsa da, kavuşma anı geldiğinde hepsini unutursun. İçindeki özlem dışa doğru olabildiğince büyür, korkma kavuşacağın dalgalanacağın günü beklemeyi bil sadece, dedi dalgalar.

Belki çıldırıyorum denizle konuştuğumu sanıyorum.

Belki de konuşan deniz değil de yüreğimdir.

Not: Son zamanlarda pek yazı yazamasam da aranızda yer almak yazılarımı paylaşmak çok güzeldi. bu aralık ayının 3'ünde askerim artık yazamayacağım ama biliyorum ki döndüğüm zaman yazmak için çok yazım olacak 🙂

Eski wolkanca.com’da Denize sordum; kavuşmayı beklemek zor mu diye veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Denize sordum; kavuşmayı beklemek zor mu diye için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.