Kategoriler
Kültür sanat

Türk şiirinin dorukları

turk-siiriHer ne kadar ap acayip yönetilse bu ülke, Allah'ın lutfüdür zannımca ki şu mübarek topraklardan nice büyük insanlar, ne büyük şairler çıkmış saysan tarihe sığmıyor şuncacık alana mı sığacak.

Semih Sergen, sen nasıl bir adamsın be abicim? Öyle güzel seslendirirdi ki şiirleri, canlı canlı, yaşardın. Hala aynı program yapılır mı hiç mi hiç bilmem, çok eskidendi radoyoya takıldığım zamanlar, çok yaş dolmuştur gözüme onun sesinden dinlerken büyük ustaların bazen aşk, bazen özlem, bazen memleket dolu şiirlerini.

Polis radyosunun yaptığı şiirlerini Semih Sergen'in seslendirdiği programın kayıtlarını bulunca saatlerce dinledim, dinledim. İçinde şairlerin hayatlarını anlatıyorlar ve şiirlerini, şiirlerinden yapılan besteleri okuyorlar.

Hele bir Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun Karadutum'u vardır ki, gebertir adamı, ya Nazım?

Polis Radyosu'nun Türk Şiirinin Dorukları programı, panik yok sakince dinleyiniz. İndiririm sonra dinlerim ya da çalarım ben bunu koyarım başka yere derseniz buraya tıklayın.

Eski wolkanca.com’da Türk şiirinin dorukları veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Türk şiirinin dorukları için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

Türk şiirinin doruklarıiçin 2 yanıt

abi ne diyeyim ki sana ya.. süpersin.. çok teşekkürler..

size hem unutulmayacak kadar değerli ustadlarımızın ruhlarını yad ettiğiniz için teşekkür ederim hemde benimde bitirme tezim olan bu konuda bana yol gösterdiğiniz için size minneti borç bilirim