Kategoriler
Kültür Sanat

İzledim: Julie & Julia (2009)

Julie & Julia (2009) 5 Julie & Julia (2009), Türkiye’de vizyona girmedi, Nora Ephron yönetmiş ve senaryosunu aynı isimli kitabın sahibi Julie Powell ile birlikte yazmış, Stephen Goldblatt görüntüler ve Alexandre Desplat müziklerini halletmiş Warner Bros filmi.

Uzun zamandır izlediğim en güzel film, eğleceli, komik, filmin ne zaman bittiğini anlamadım sürükledi, mesajını verdi gitti bitti.

Julie & Julia (2009) 9Öncelikle filmin gerçek iki hayat hikayesi olması çok hoş bir şey, filmin zaman ve mekan olarak ayrı iki kadının hayatını anlatması, tutku, cesaret, azim bu kelimelerin tam anlamıyla ortaya koyan bir senaryo ve yönetim.

Başrolde Julia Child ı oynayan Meryl Streep çok süper bir kadın, hayata tam güç pozitif bakan ve öyle yaşayan, adeta etrafına solmuş çiçekleri açtıracakmışcasına bir enerji yayan sevimli bir kadın ve onun anlayışlı kocası ve diğer Julia Amy Adams hepsi harikaydı.

Filmi çok sevmemdeki Meryl Streep den sonraki bir neden de diğer kadın karakter Julia’nın bir blogger olması. Bir blog açarak dünyanın en büyük gazeteleri ve dergileerine çıkıp, çeşitli iş teklifleri alıp, hayatını kazanması, dünyasını değiştirmesi, tutkusu, heyecanı, azmi. Bence bloggerların kesinlikle izlemesi gereken, çok hoş çok sevimli bir biyografi, dram, komedi ve Romantik film.

facebook.com/JulieandJulia
julieandjulia.com

Bon appetit.