Açık ara bul kon – Ceza

Ceza'nın bu şarkısı ve çektiği klibi sevdim. Çok iyi olmuş. Klip özelllikle çok profesyonel olmuş Ceza’cım tebrik ederim.

Videoyu Mtv'nin playerından daha kaliteli izleyebilirsiniz; MTV.com.tr

Ceza nın Fanta Gençlik Festivali kapsamında Festival 2009 albümü için hazırladığı Açık Ara Bul Kon adlı şarkısına Atıf Ülkü yönetmenliğinde ilginç bir klip çekildi. Bayrampaşa Cezaevi'nde gerçekleştirilen çekimler 18 saat sürdü. Klibin senaryosu Esencan Serhan tarafından yazıldı.

Klip, yaptıkları ve söylemleri ile topluma ters düşen Ceza nın akıl hastanesine kapatılmasını ve burada yaşadığı trajikomik olayları konu alıyor. 26 kişilik geniş bir oyuncu kadrosunun yer aldığı klipte, Ceza ya Ayben, Killa Hakan, Fuat, Dr. Fuchs, Dj Funky C ve Dj İlker Aksungar gibi isimler eşlik ediyor. Çekimlerde cezaevinin harabeye dönmüş mahkum odaları, avlu ve koridorları kullanılıyor.

İlginç konusu, görselleri ve cezaevinin açık olduğu süre boyunca tanık olduğu ölüm orucu, cinayet, yaralama ve türlü gerginliklerin izlerini hala taşıyor olması nedeniyle klibin büyük yankı uyandırması bekleniyor.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.