Pazarlama ile karışık dolandırıclık

Emniyetin dolandırıcılık masalarında oturan yöneticilere maaşlarını ben ödüyorum, onlar görünüşe göre maaşlarını haketmiyorlar çünkü neredeyse internette, sokakta filan herkesin bildiği, öyle yada böyle herkesin şahit olduğu, çocukların bile bildiği bir durum var ama gelgelelim ülke de bir tek emniyet mensupları durumdan habersiz. İnsanların can ve mal emniyetini sağlamak için var olan, devletin gücü olan emniyet nasıl bu duruma bir işlem yapmıyor şaşakalıyoruz.
Daha önce de yazdığım Taciz pazarlamacılığı tüm hızı ile gelişerek devam ediyor, yasaların hantallığı, açıklığından sonuna kadar faydalanarak devam eden bu şapşal duruma diğer tüm meselelerde yaptığımız gibi iş işten geçtikten sonra, canlar yandıktan sonra müdahale edeceğimizden korkuyorum.

Somut bir olay yazacağım, aşağıda örnek mesajlar var ve bu dolandırıcılar deşifre olduktan sonra numaralar sürekli değişiyor, Türkcell şöyle bir sayfa hazılamış bu durumlar için http://www.turkcell.com.tr/yardim/duyurular/kontordolandiriciligibilgilendirmesi.

Premium Paketi Kazandınız Paket hakkınızın devredilmemesi için 16:00 a kadar 0212 319 05 00′i aramanızı rica ederiz.

Tebrikler Kuruluşumuzdan 1 YILLIK İNDİRİMLİ Gold Saglik Paketi ve HEDİYE Kol Saati KAZANDINIZ 0212 273 10 02 arayin.

Dr Check Up isminde bir şey var, bunlar ne şirketidir, ne firmasıdır, nedir kimse doğru dürüst bilmiyor, görünüşe göre internet üzerinden kurulmuş paravan bir oluşum. Heriflerin içinde bir tane bile doktor olmadığına adımın Volkan olduğu kadar eminim.

Bu Dr Check Up isimli neidüğü belirsiz oluşum insanları cep telefonlarından taciz etmek suretiyle tabiri caiz ise olta atıyorlar, ve bu oltaya düşürebildikleri saf insanları göz göre göre dolandırıyorlar.

Biri de çıkıp yahu kardeşim bu nasıl iştir, bu nasıl hukuksuzluktur, bu nedir demiyor özellikle yukarıda da yazdığım gibi emniyet çalışanlarından.

Durum eğer sizin başınıza gelmediyse daha iyi anlayabilmeniz için şu bağlantıda: http://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/539/f/18075/g/DrCheck-up yazılmış bir iki mesaja göz atmanız yeterli.

Hepsi bir tarafa bu şeylerin insanların sağlıkları konusunda yapılması insan hakları fiyaskosudur, ha soykırım ha insanların sağlığı ile oynamak ikisi de hemen hemen aynı şeydir.

Eğer tabirimin kusuruna bakmayın ama böyle yazmak zorundayım, eğer taşaklı bir abi bu durumdan haberdar olur da canı bun durumdan insanların mağdur olmamasını isterse şayet çok sevineceğim insanlar adına.

Nasıl yaşıyoruz bu saçma sapan durumlar içinde Allah insanlara sabır versin.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.