Kategoriler
Blog

iPhone’a WordPress gelmiş dostlar

WordPress blogları iPhone ile kontrol edilebiliyor, wordpress.com’a gidip yeni bir blog açılıyor, blogunuza yazı giriliyor, medya ekleniyor, kısaca iPhone ile bir bilgisayardan sizin blogunuzun WordPress admin paneline nasıl giriyor işlem yapıyorsanız hepsi iPhone da var. [via]

Bu sistem WordPress 2.5.1 ve sonraki versiyonlarda çalışıyor, yeni olduğu için karşılaşılan hataları bildirmenizi de istemişler. Daha önceden WordPress’in 2.5 versiyonundan önce bu iPhone da WordPress admin paneline rahatça girebilmek için bir eklenti vardı ama bu gelen son yenilik ile bu eklentiye gerek kalmamış oldu.


Haber şöyle;

Popüler blog servisi WordPress son günlerin en çok konuşulan ürünlerinden iPhone için yeni bir uygulama geliştirdi. Artık iPhone üzerinden blogunuza kolayca erişebileceksiniz.
iPhone’un yakın geçmişte üçüncü parti uygulamalara imkan tanımasıyla birlikte telefon üzerinde esnek bir yapı oluşturulmuş ve pek çok farklı uygulamanın kullanılabilmesine olanak sağlanmıştı.
Web üzerindeki popüler blog sistemlerinden WordPress, iPhone üzerine geliştirdiği yeni uygulamayla artık kullanıcılara son günlerin en çok konuşulan ürünlerinden biri olan bu cihazla blog yazma imkanı da sunuyor. İstediğiniz bir mekanda internetteki kişisel sayfanıza resim ve yazıları ekleyebileceğiniz sistemin nasıl çalıştığına dair bir tanıtım videosu da yayınlandı. iPhone üzerindeki uygulama hem wordpress.com üzerindeki blog sistemi hem de kendi web alanınıza kuracağınız wordpress.org servisleri için 2.5.1 sürümü ve üzerindeki sistemlerde kullanılabiliyor.

Bir video var izleyelim;