Kategoriler
Genel

Ücretsiz alan adı/domain almak

Nasıl bedava domain alınır?

Arkadaşlar öncelikle bir şeyin ücretsiz olması demek bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz ve bu yüzden karşılığında bir şey talep edemeyeceğiniz anlamına gelir bu yüzden ciddi ve önemli projeleriniz için bedava şeyleri kullanmamanızı öneririm.

Burada ücretsiz alan adı/domain alabileceğimiz birkaç siteyi tanıtacağım.

freenom.com; bu siteden “.TK / .ML / .GA / .CF / .GQ” uzantılı alan adlarını ücretsiz kayıt edebilirsiniz, bir hesap için en fazla 10 domain ve 12 ay ücretsiz seçeneği var.

onlydomains.com; bu siteden “.free” alan adlarını ücretsiz kayıt edebilirsiniz, herhangi bir sınırlaması yok.

biz.nf; bu siteden “.c1.biz” alan adlarını ücretsiz kayıt edebilirsiniz.

Tüm bu firmalarda için istediğiniz(biz.nf hariç) NS/DNS leri kullanabiliyorsunuz ben elbette cloudflare tavsiye ederim. biz.nf ise ücretsiz küçük bir Linux/PHP hosting tanımlıyor, oradan istediğiniz yere yönlendirme yapma imkanınız var.

Bunların yanında ücretsiz hosting sorun değil günümüzde çünkü birçok farklı seçenek var(Amazon, Github vb.), ücretsiz SSL ve ücretsiz birçok farklı hizmeti de deneyebilirsiniz.

Ayrıca çoğu hosting şirketi yeni bir hosting paketi almanız durumunda 1 adet ücretsiz(genelde 12 ay) domain vermektedir bunu unutmayın, Godaddy tavsiye ederim.

Kolauy gelsin.

wolkanca.com’da Ücretsiz alan adı/domain almak veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Ücretsiz alan adı/domain almak için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.