iPhone ProSwitcher ile daha kullanışlı

Çoğu iPhone/iPod kullanan arkadaş bazı uygulamaları (örneğin radyolar, msn programları gibi) arka planda çalıştıramadığı için mutsuzlar. Iphone da kendi müzik uygulaması hariç arka planda çalışır vaziyette bir uygulama kalmıyor, bu aslında sistemin daha kararlı çalışması için iyi bir şey.

Cihazınızı jailbreak yaptıysanız ProSwitcher isimli uygulamayı yükleyin onunla birlikte Backrounder isimli ikinci bir uygulamanın da simgesini göreceksiniz. ProSwitcher ile Backrounder beraber çalışıyor, Backrounder ile istediğiniz uygulamaların ana sayfa tuşuna basınca ana ekrana geldiğinizde kapanmamdan çalışmaya devam etmesine veya tam tersini seçebiliyorsunuz. ProSwitcher ise birden fazla uygulama çalışıyorsa sizin belirleyeceğiniz bir kısa yola basınca çalışan uygulamaları hoş bir şekilde gösterip geçiş yapmanızı sağlıyor.

Program şu an Cydia da var ücretsiz. Ben kullanıyorum kesinlikle herkese tavsiye ederim bu uygulamayı. Ben Lastfm için ve eBuddy için kullanıyorum bu iki programın arka planda açık kalması çok iyi oldu, eBuddy arka planda çalışıyordu zaten ama kapattıktan sonra tekrar açılması benim gibi 4 msn 1 yahoo 1 gtalk ve facebook ile 2000 den fazla kişi listesi olan yeniden açmak için 2-3 dakika beklemek zorunda kalıyordu bu program sayesinde 1 saniye de açılıyor. Lastfm keza açıp dinlemek istediğimde onu ekranda sürekli görmeliydim başka işlem yapamıyordunuz home tuşuna basınca Lastfm kapanıyordu bu program ile birlikte artık arka planda Lastfm radyom çalarken ben iPodum ile takılabiliyorum.

Yazı içinde göreceğiniz benim çektiğim ekran görüntülerinden uygulama hakkında az da olsa fikir sahibi olabilirsiniz, bir arkadaş videosunu çekmiş Youtube’nuz varsa bu adresten izleyebilirsiniz: http://youtu.be/xMAVyaNQdnw

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.