Kategoriler
Teknoloji

iOS 5 background

Yeni iOS 5 ekran görüntülerinde sıkça gördüğümüz arka plan nerede diye merak ediyorsanız işte burada. iPhone iOS 5 backgroundDownload iPod Touch iOS 5 backgroundDownload iPad iOS 5 backgroundDownload

Kategoriler
Teknoloji

Apple ürünleri infographics

Apple ürünlerinin geçmişten günümüze tarih sıralaması ile çıkış tarihlerini ve gelişen ürün yelpazesini gösteren The Apple Tree isimli Mashable’nin yapmış olduğu infographics.

Kategoriler
Teknoloji

USB cihazları şarj edebilen ve usb’den şarj olabilen piller

İki farklı düşünce, biri USB cihazları örneğin iPod’unuzu şarj edebilen bir kalem pil diğeri de USB üzerinden şasj olabilen, doldurulabilen pil. İkisini birleştirsek süper olur öyle değil mi? 🙂 Rahat olun zaten birleştirmişler, bu tür teknolojileri görünce –ben bunu düşünmüştüm veya –ben bunu daha önce nasıl düşünmedim demişizdir.

Kategoriler
Teknoloji

iOS 4.3 jailbreak tamamdır

Birkaç gündür bu anı bekliyordum, hayattan tamamiyle soyutlanmış, kopmuştum, insanlara yabancılaşmıştım, ne zaman çıkacak jailbreak kafamdaki tek soru buydu? Hahaha.. An itibariyle Snowbreeze 2.3b1 ile iOS 4.3 özgür bırakabiliyoruz, yalnız şu anda bu yöntem untethered değil yani cihazı kapatırsanız yeniden DFU moduna alıp iBooty.exe isimli programı çalıştırmanız gerekiyor. Bir hafta sabredebilirseniz ki ben edemedim bunun […]

Kategoriler
Blog

Cafe Fernando iPad uygulaması

Cafe Fernando iPad uygulaması çıkmış, Cafe Fernando bir yemek blogu, yemek tarifleri ve fotoğrafları var yemekler ve tarifleri onların muhteşem fotoğrafları ile eşsiz bir görsel şölen. Uygulama blogu gibi hem Türkçe hem de İngilizce, açılışta günün tarifi karşılıyor, çok güzel ve kullanışlı tasarlanmış bir iPad uygulaması. Project House yapmış.

Kategoriler
Hayattan

Kandiliniz mübarek olsun

Kadir gecesi Kuran’ın Hz. Peygamberimize gönderilmeye başladığı gecedir, bu yüzden kutsaldır, Kadir gecesinin Ramazan ayı içinde olduğu Kuran’da vardır fakat Ramazan ayının hangi gecesi olduğu yoktur dolayısıyla Ramazan’ın her gecesi Kadir gecesi olabilir. Kadir Suresi: Doğrusu biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve […]

Kategoriler
Teknoloji

iPhone’u fare olarak kullanalım

Eskiden bilgisayarı bluetooth bağlantısı ile cep telefonumdan kontrol ediyordum bu özellikle film, TV gibi medya işlemlerinde çok kullanışlıydı. iPod Touch sahibi olduktan sonra cep telefonu ile olandan yüz kat daha kullanışlı bir yol buldum ve onu kullanmaya başladım, artık iPod veya iPhone ile kablosuz ağ üzerinden bilgisayarı kontrol edebiliyorum.

Kategoriler
Teknoloji

iPhone/iPod için en iyi Cydia kaynakları

iPhone’unuzu özgür bıraktıysanız Cydia programında çok çeşitli uygulama ve oyunlara ulaşabilirsiniz. Cydia içinde varsayılan olarak 3-5 kaynak(source) geliyor fakat bunların içinde bazı uygulamalar ücretli oluyor ve yetersiz.

Kategoriler
Teknoloji

iPhone ProSwitcher ile daha kullanışlı

Çoğu iPhone/iPod kullanan arkadaş bazı uygulamaları (örneğin radyolar, msn programları gibi) arka planda çalıştıramadığı için mutsuzlar. Iphone da kendi müzik uygulaması hariç arka planda çalışır vaziyette bir uygulama kalmıyor, bu aslında sistemin daha kararlı çalışması için iyi bir şey.

Kategoriler
Blog

Blog Wolkanca mobil uyumlu site

Cep telefonundan siteye girdiğimde çok bekliyordum, herhalde kimse bizim bloga cep telefonundan girmek istemezdi o kadar yavaş ve okunması zor. Ben de cepten girmeyi düşünecek arkadaşlar için mobil versiyonunu yaptım, sitenin wolkanca.com kısmını mobil uyumlu gezebilirsiniz, mobil bir aletle giriyorsanız size otomatik olarak mobil siteyi gösterir mobil değilseniz ve önizlemek için wolkanca.com/mobile adresine bakın.