Kategoriler
Kültür Sanat

Tüm zamanların en iyi 9 klasik müzik eseri

İnsanlık binlerce yıldır müzik ile yaratıcılığını, kendini ifade etti ve ruhunu yatıştrmak için müzik kullandı. Çağlar boyu var olan müzik türlü türlü değişimlere uğradı dallandı budaklandı fakat klasik batı müziği hiç değişmeden insan ruhunu yatıştırmaya için devam ediyor.

Aşağıda klasik müzik eserlerinden en iyi 9 tanesini görmektesiniz. Parçları ben Youtube dan topladım kaliteleri iyi olmayabilir veya orijinal olmayabilirler bu yüzden eser isimleri ile siz internette arayıp dinleyebilirsiniz. Eserler hakkında bilgileri Wikipedia dan alabilirsiniz.

9- Carmina Burana

8- Peter – The Wolf

7- Four Seasons

6- Moonlight Sonata

5- Hallelujah Chorus

4- Canon in D

3- Rhapsody in Blue

2- Clair de Lune

1- Symphony No 9 D Minor (Ode to Joy)

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Tüm zamanların en iyi 9 klasik müzik eseri başlıklı gönderi hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin.

çok mutlu oldum,ben klasik müzik tutkunlarından biriyim. ve facebook (hotmail)adresime hemen taşıdım. teşekkürler

türkiye gibi klasik müziğe biraz uzak olan bir ülkede neyin nasıl yapılacağını ait bir yönlendirme şart sanıyorum. o açıdan bu tür aktiviteleri destekliyorum. teşekkürler.

rap müzikle başladım bir süre sonra sıkıcı geldi ve metal müzik dinlemeye başladım sonra senfonik metal yada opera metal denen bir türüyle karşılaştım o andan itibaren klasik müziğe bir ilgim başladı ve silahlı bilgisayar oyunlarının çoğunda arka planda klasik müzik kullanılıyor. aslında çoğu müzik türüne göre hoş bir havası var 😀

mozart ın rerquıem for a dream ı ve franz liszt den hungarian rhapsody2 yide eklemelisin bence bunlara adagio in g minor (albinoni) ekleyebiliriz belki tşkler

allahım harika bu müzikler tam kısa film için gerekli müzikler bayıldım harika süper

harika müzikler .. ellerinize sağlık ….ders çalışırken çok güzel gidiyor ……. teşekkürler

arkadaşlar behrouz panahiden to miyai yi tavsiye ederim çok güzel parça ayrıca bunlar da süper daha 14 yaşında klasik müzik tutkunuyum

BEN olsam BACHtan toccata and fugue in d minor ve beethovendan fur eliseyi koyardım

@klasikMZK
yakında vakit bulduğumda istediklerini ve fazlasını ekleyip bu sayfayı güncellemeyi düşünüyorum.

aynen sana katılıyorum @berk_64

nedense insanlar klasik müzik eserlerine çok uzak ama aslına bakarsan insan için çok faydalı ve önemli bir müzik türüdür.

klasik müzik hayranıyım
daha fazlasını nerelerden dinleyebilirim.