Kategoriler
Kültür Sanat

Hizmetçi ruhlu kadın her erkeğin gönlünde ki aslan

Eski çamlar bardak olduğundan beri, ilişkilerde “Ah nerede eski hatunlar” dönemi başlamıştır erkek için. Günümüzün kariyer sahibi olmak için, müthiş bir azim ve kararlılık gösteren kadınının, pek tercih edilir bir yanı olmadığı; hatta erkeklerin köşe bucak kaçtığı kadın tipi olduğu, herkesin de malumudur!
Bakmayın siz; kadın kendini geliştirsin, söz sahibi olsun, meslek edinsin, yükselsin, kariyer yapsın kelamlarına. Dil öyle söylüyor ama; kalp nasıl tasdik ediyor düşünmek lazım!
Başarılı ve güçlü kadın olmak zor olduğu gibi, bu zorluğun üzerinde dirençle durmak ayrı bir beceri gerektirmektedir. Üstelik işin içine, karşı cinsle alakalı bir gönül sevdası kırıntısı serpmeye niyetleniyorsanız, vay halinize. Bulması, tanıması, kabul etmesi zaten kılı kırk yaran bir niyet sapması gerektirirken; sürdürme becerisini gerçekleştirmek her babayiğidin harcı değildir.
"New York Times'ın başarılı bir kalemi olacağıma hizmetçi ruhlu bir kadın olsaydım, uzun süreli ilişkiler kurma konusunda çok daha başarılı olurdum. Maalesef erkeklerin aradıkları, beyinsiz ve güzel kadınlar!"(M. Dowd)

Kendini kanıtlamak ve kadın cinsine ait olmanın gücünü göstermek için mücadele eden kadın, havanda su mu dövüyor bu durumda?
Verilen o kadar uğraşı boşuna mı?
Öğrenilen bilgiler, zaman harcanan emekler, her şeyden fedakarlık edilip geliştirilmeye çalışılan beyin; mutlu bir ilişki için yeter değil mi?
İyi eğitim almış ve iş yaşantısında başarılı olan kadın, 'Yalnız kadın' olarak bilinir eskiden beri… Yoğun iş hayatı, kadının şahsi mutluluğunu ve evliliğini zedeler.
Bu sebeple kendini iş hayatına veren kadın, yalnız kalmayı tercih etmiştir. Evlenseler bile boşanma ihtimalleri yüksektir! Boşanmazlarsa da evlilikleri daha da mutsuz olur. Bir de seks yaşantıları sıkıcıdır, diye bilinir!
Peki başarılı kadınlar, çekiciliklerini kaybetmek için mi kendilerini eğitiyorlar? Geleneksel düşünce tarzında, "Entelektüel kadınların, bir erkeği elinde tutma ve çocuğa bakabilme kapasiteleri; gerçek kadınınkinden(!) daha düşük" şeklinde yerleşmiş olmasının sebebi nedir?
1873'te Harward Tıp Fakültesi'nde zamanın seçkin profesörleri; yüksek tahsilin zorluğunun, kanı rahimden beyne doğru yönelttiği gerekçesi ile yüksek eğitim gören kadınların daha huysuz ve de kısır olduklarını açıklamıştı.
Kadınların eğitim ve iş hayatında rekabete girmeleri; hakkını savunan, iddialı ve bağımsız şahsiyetler olmalarına sebep olduğu için, sadakat göstermeleri de zorlaşıyormuş.
Bir başka deyişle, bu tip kadınların romantik ilişkilere girebilmeleri veya sürdürebilmeleri daha zor. Çünkü yeteri kadar aptalı oynamıyorlar ya da bazı erkeklerin anlamsız egolarına boyun eğip, haksız davranışlara karşı uysal olamıyorlar.
Bu durumda, gittikçe işin içinden çıkılmaz bir hale doğru gidişin, yumağını açmak için mücadele etmeye başlıyoruz. Her ne kadar, “Günümüz erkekleri güçlü, bağımsız, enerjik, akıllı kadınları beğenirler ve isterler” sözü ortalıklarda dolaşsa da; durum ani bir virajla farklılık gösterebilir.
Kadının gücünü kullanma şekli, erkeğin ilişkide var olma sebebini tümden yok ediyorsa; o zaman kendisine ihtiyaç duyan ve isteklerini yerine getiren bir kadını bulmayı tercih ediyor erkek.
Eee, yıllarca kariyer için didinen bir dişinin erkekeğin yörüngesine girmesi pek mümkün olmayacağına göre, eski zihniyete dönüş günleri çok yakında huzurlarımızda olacak demek ki.
Yoksa, hiç eski kafadan ayrılmamış mıydı adem tayfası?!

Bu yazı Ayda hanıma aittir

Eski wolkanca.com’da Hizmetçi ruhlu kadın her erkeğin gönlünde ki aslan veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Hizmetçi ruhlu kadın her erkeğin gönlünde ki aslan için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

hayırdır wolkanca, bugünlerde toplumsal konulara bilhassa kadınlara yoğunlaşmışın, kadınalr ile ilgili kitap falan mı yazacaksın? 😀
harbiden de hizmetçi ruhlu bir tane her erkeğe lazım. kariyer falan istiyorsa onu da bir seviyede sınırlayacak. bilim teknik dergisinde bir yazıda bilim kadınlarının ancak %30'unun evlendiğini diğerlerinin evlenmediği ve yalnız yaşam sürdüğü yazıyordu. halbuki onlar da bilimsel alanlarda bize belki en azından evdeki kadınlarımız kadar hizmet ediyorlar ama ne yapalım kendileri kaşınıyor 😀

bir erkek olarak katılıyorum, kariyer derdinde olan kadınla evlilik zor iş olurdu be!

aptal kadın yoktur.new york times'ın başarılı bir kalemi olacağıma hizmetçi ruhlu bir kadın olsaydım, uzun süreli ilişkiler kurma konusunda çok daha başarılı olurdum. maalesef erkeklerin aradıkları, beyinsiz ve güzel kadınlar!"diyen şahsiyet yerine nasıl gelmiş ve korumuş şaştım walla.
1-erkeğe hodri meydan güçlüyümü açık açık söyleyen kadınlar vardır, 2-aptala yatıp erkeği kölesi eden zeki ötesi kadınlar.
amaan kadın güçlü veya diiil, fark etmez erkek kadınsız duramaz. ister maddiyat için istensin ister cinsellik için. erkekler her türlü kadının ağına düşer ve yaşar orda öyleee…
(kadınların hakkını yedirmem.com 😛 )

erkeklerin ne kadar beennnnciiilll varliklar oldugunu yorumlarinizla bir daha kanitladiginiz icin tebrikler!!!

neden bir bayanin beyninin erkeklerden daha iyi kullanabilecegini kabullenmek bu kadar zor?

sizde bu bencillik olduktan sonra, kadinlar kadar yurekli olup, onlarin sizi destekledikleri gibi sizinde onlari destekleyeceginiz gunlerin gelecegini hic zannetmiyorum…cok yazikk…

tek isteginiz her isteginize boyun egecek ve hep size bagimli olacak hizmetcilerin siz her halti yerken evde sadik bir sekilde sizi bekliyor olmalari… annenizin babanizin tarafindan ezilmesine ve hor gorulmesine dayanamazken ayni seyi kendi cocuklarinizin annesine yapmaniz ne aci bisey…

ya benim içimde resmen bir geyşa var amma velakin hep ya aldatılıyorum ya terk ediliyorum kardeşim. zeki olduğum için sanırım ya da şişkoyum işte bilmiyorum amaan neyse 🙂

erkekler hizmetçi ruhlu, aptal, fiziği düzgün kadınlardan hoşlanıyo (mesela siz hiç; arkeolojik araştırmalar yapan, iyi eğitim almış,kariyeri sağlam,gelecek vadeden,şişman, sivilceli, bodur, gözlüklü, bir kıza abayı yakan birini gördünüzmü 🙂 onun yerine sarışın ve ev kızı olanı tercih edeni görmüşsünüzdür(manken fizik olması yeterli…)ama itiraf edeyim erkek olsam bende ikinci şıkkı tercih ederdim 🙂 mide diye bisey war 🙂