Kategoriler
Kültür Sanat

Dünya güzeli Linor Abargil uğradığı tecavüzü film yapacak

1998 yılı dünya güzeli olan İsrailli model Linor Abargil, dünya güzeli seçilmeden 7 hafta önce uğradığı tecavüzü ve yaşadığı hayat mücadelesini anlatan bir belgesel çekecek. Yani kendi tecavüz öyküsünde başröl oynayacak.

Olaydan on yıl sonra suçun işlendiği yere gidip tecavüz gününü tekrar yaşayan İsrailli model, “Bu belgeseli 10 yıl önce yapsaydım, kurban gibi görülürdüm” demiş.

Linor Abargil’a cesaretinden ve İsrail’e de vatandaşına bu denli sahip çıkmasından dalayı tebrik etmek gerekir.

Ünlü aktör Gregory Peck’in 50 yaşındaki kızı Cecilia Peck’in yönettiği filmde Abargil, tecavüzü şöyle anlatıyor:
İtalya’da moda defilelerinde çalışırken sıkılan ve İsrail’e dönmeye karar veren model kızın Milano’da bir seyahat acentasına gittiği, Roma’ya uçaklarda yer bulamayınca seyahat acentasındaki Uri Schlomo’nun otomobiliyle gitme teklifini kabul ediyor.

Şehir dışında BMW’sini durduran Uri Schlomo, genç kıza çektiği bıçağı saplarken ağzını ve kollarını bantlıyor. Saldırgan model kıza tecavüz ettikten sonra kafasına plastik torba geçirip iple boğmaya kalkışıyor. Ertesi gün genç model, İtalyan polisine başvuruyor ama sorgulaması yapılan Schlomo serbest bırakılıyor. İsrailli dedektifler devreye girerek İsrail’e seyahat eden saldırganı tutukluyorlar. Sonuçta saldırgana 16 yıl hapis cezası veriliyor.