Kategoriler
Hayattan Konuk Yazar

Her gün çikolata yiyecek gönüllüler aranıyor

Araştırmanın yapılacağı Doğu Anglia Üniversitesi biyokimyagerleri, haziranda başlayacak araştırmada, çikolata ve diğer gıdaların içinde bulunan flavonoid maddesinin tip 2 diyabeti bulunan menopozdaki kadınlarda kalp krizi riskini arttırıp arttırmadığının gözlemleneceğini belirttiler.

Araştırma için her gün bir koca paket çikolata tüketecek 150 tip 2 diyabeti hastası menopoz sonrası kadında, etken maddelerin yüksek tansiyonu, kolesterol seviyesi düşürüp düşürmediği ve damarların durumunu iyileştirip iyileştirmediği incelenecek.

Deneklerin yarısı bir yıl boyunca, soya, kakao, bazı meyve ve sebzelerde bulunan flavonoidden 30 gram içeren bir büyük çikolata yerken, diğerleri de, bu etken maddenin bulunmadığı çikolatadan tüketecekler.

Araştırma sonuçlarının, kakao'da bulunan soya ve epicatechin'in içerdiği isoflavonların belirgin bir yararı olduğunu ortaya koyması durumunda, hekimlere, diyabetinin tipine göre hastalara kalp krizi riskini azaltmaları için yemeleri gereken miktarı söylemeleri açısından yararlı olması bekleniyor. Üstelik bunun çikolata olması gerekmiyor.

çikolata yemekBu alanda önce yapılan araştırmalar, siyah çikolatada bulunan bu etken maddenin kalp sağlığı açısından yararlı olduğunu ortaya koyarken, uzmanlar, piyasadaki çikolataların çoğundaki yüksek miktarda bulunan şeker ve yağın bu avantajları ortadan kaldırdığını belirtiyorlar.

Bir başka araştırmada da, siyah çikolatanın yüksek tansiyonu düşürdüğü, damarların iyi çalışmasını sağladığı ve kalp krizi riskini azalttığını göstermişti.

Ben! Ben! Beni alın beni alın yerim her gün. Hımm ağzım sulandı ya 🙂 🙂

Eski wolkanca.com’da Her gün çikolata yiyecek gönüllüler aranıyor veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Her gün çikolata yiyecek gönüllüler aranıyor için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.

anaaam şansa bak ya 😀 ben hiç karsılık beklemeden gidebilirim 🙂

gonullu olmak isteyenler yukarıdaki resmi gorunce vazgecebilir.oyle cikolata mı yenir 🙂

fakat bir sınır olmalıdır beni alın demesi kolay ama nedense aklınıza geldimi bilmem nden oraya sizleri arıyorlar 🙂

haydeee insanlardaki şansa bak 😀
beni de alın beni de alın 😛

türkiye'de de yeni bir araştırma başlamış. hergün ayva yiyecek gönüllüler aranıyormuş. 🙂 bence 70 milyon gönüllümüz hazır 🙂