Kategoriler
Internet

Google denen şey aptal bir makinedir

Öncelikle kendisini SEO canavarı ilan eden bazı dostlarımızın ve meraklıların, ve sonra herkesin arkadaşımın yazdığı şu çok hoşuma giden yazıyı okuması gerektiğini düşünüyorum.

Pagerank değeri ve web sitelerinin hiti arasındaki ilişki çok hararetle her zaman tartışılır. Bazı kaynaklar pagerank değeri yüksek web sitelerinin diğer düşük pagerank değeri olan web sitelerine göre arama sonuçlarında üst sıralarda çıkar der. Bu Google botlarının aptal bir makine olması gibi aptalca bir fikirdir, pagerank denen şeyin formülü özgün içerik, sitenin güncellenmesi ve yüz bin tane backlink değildir. Google pagerank değerinin formülü öyle çok gizli veya çok da karmaşık bir şey de değildir, uşak ahçıyı ahçı uşağı sonra hepsi birden uşağı gibi denebilir, basit bir matematik formülü, kısaca pagerank değeri 8 olan bir web sayfasından sizin sitenize bir bağlantı verilmiş ise sizin sitenizin bağlantı verilmiş sayfasının pagerank değeri en düşük 6 olacaktır. Bunun basit bir örneği 2007 yılının başında bu blogda pagerank değeri 5 olan bir yazıdır, oysa bu blogun pagerank değeri 4 idi, sadece o yazının pagerank değerinin 5 olması pagerank değeri 6 olan bir web sitesinin o yazıya bağlantı vermiş olmasından dolayıdır.

Alexa istatistikleri ve diğer istatistiklere göre günde on binlerce ziyaretçi alan bir web sitesinin pagerank değeri düşük olabilir veya tersi pagerank değeri çok yüksek olan ama çok düşük ziyaretçi sayısına sahip web siteleri de olabilir. Bunların hepsi basitçe örneklenebilir şeyler, burada demek istediğim pagerank değerinin Google aramalarına olan etkisinin ortalıkta işi bildiğini ve yaptığını iddia eden abilerin dediği gibi olmadığı. Ufak bir araştırma ile edinilecek doğru bilgiler ışığında bunun ne kadar da balon bir durum olduğunu göreceksinizdir.

2 ayda nasıl pr7 oldum?
1- Kesinlikle özgün içerik
2- Her gün sitenizi güncelleyin
3- Temanız scriptiniz özgün olsun
4- en az 100.000 siteden backlinkiz olsun,
vırı vırı vırı vırı vırı vırı
Hepsi yalan, her zaman yazılan şeyler bunlardı, hep anlatılanlar bunlardı, 1 yılda sitesini pr4 yapan bunları yazdı ben pr6 altına başarı demiyorum.
peki işin sırrı nedir?
işin sırrı tamamen matematikseldir, 2+2=4 gibi Google dediğimiz şey aptal bir makineden başka bişey değildir. biz, bizler, bu işi gerçekten bilenler “1 yılda nasıl pagerank 4 oldum” gibi makaleleri okuyup hep güldük.
Siz pagerank almak için ıvız zıvırla uğraşırken biz alıp başımızı gideceğiz dedik ve öylede oldu, çevremde bu işi bilenlerin benimle aynı mantığı kavrayanların hepsi her güncellemde mutlaka pr6 birçok pr5 domainler çıkardı, ve son olarak pr7 domain çıkarmış bulunmaktayız.
Pagerank denilen şey aslında site-hit ilişikisi içinde işini yürütenler için bir hiçtir, pagerankın kendine hiç bir faydası olmaz, ancak tavsiye ettiği sitelere faydası olur. onun için pageranktan ekmek yemiyorsanız çokta takılacak bir şey değil. siz hitinize bakın.