Kategoriler
Internet

Hepsiburada.com un müşterisine ilgi ve alakası

Geçtiğimiz günlerde bloguma yazdığım ve sizleri haber ettiğim hepsiburada.com dan aldığım lcd monitör olayına istinaden Şenay hanım beni bugün cep telefonumdan aradı. Kendisi ile yaklaşık 30 dakika konuştuk ve tüm söylemek istediklerimi söyledim. Beni sabırla dinledi, bana hepsiburada.com u seçmekle hata yapmadığımı kanıtladı göstermiş oldukları nezaket, anlayış ve ilgi için çok teşekkür ederim.

Hepsiburada.com dan asla lcd monitor ve televizyon almayin
Benim amacım sadece yeni satın almış olduğum lcd monitörün, kullanım kalitesinin ve memnunniyetini düşürecek derecede var olan hatadan ileri gelen rahatsızlığımı kendilerine anlatmaktı. Bunu başrmış olduğumu gördüm, elbette hepsiburada.com bir ürertici değil, kendileri satıcı ve tabii ki o şartnamelerde ürün o hali ile kusursuz sayılıyor fakat beni anlamak için o monitörü açıp en sevdikleri dvd filmi takıp izlemek yeterli olacaktır. Ayrıca kullanım alanı insanın gözüne hitap eden, sürekli kullanılan bir şey olduğu için insan ister istemez yeni aldığı monitörün tam ortasında nokta olmasından hoşlanmaz.

Sadece hepsiburada.com değil ben bir önceki blog yazımda tüm online alışveriş sitelerinde aynı durumun yaşanabileceğini de yazdım ve tecrübemin hepsiburada.com olmasından dolayı hepsiburada.com un ismini kullandım, A frması ile tecrübe yaşamış olsam A firması diyerek yazardım.

Tekrar etmem gerekirse özellikle pahalı olan lcd monitör, lcd televizyon gibi bu tür hata standartları konulmuş ama satarken bunun söylenmediği ürünleri online sitelerden almayın, ya bu konuda garanti veren yerlerden ya da alırken ürünü birebir test edip deneyebildiğiniz bir yerden alın.

Önümüzdeki günlerde bana dediklerine göre bu konuyu daha da inceleyip bana dönecekler, ben umarım ne onlar satıcı olarak ne ben müşteri olarak madur olmayız. Herhalde iş bu kadar büyütüp bloguma yazmasaydım belki aramazlardı, hiç bilmiyorum o konuda tecrübem olmadı. Geçen de yine Garanti bankası ile alakalı bir sorunum olmuştu onu yazmıştım yine hemen çözmüşlerdi. Bilmiyorum böyle giderse bana mal satmak istemeyecek bu firmalar öyle bir korkum var yani. Belki şu istiyoruz akımına ben de katılıp Çağatay gibi iPhone benzeri bir şey istesem olabilir 🙂 Denemek lazım.

Hepsiburada.com’a ilgi ve alakalarından dolayı, size de desteğinizden dolayı tekrar teşekkür ederim.

Bu arada monitörü kargodan aldım, diğer 19inc lik Sony ve Fujitsu Siemens monitörlerimden kat ve kat daha canlı bir görüntüsü var. Yükseklik 19inc ile aynı fakat oldukça geniş bir monitör, film izlemek için birebir. Acer X203HB marka monitör görüntü olarak muhteşem, kasa malzemesi diğer birkaç markanın ki kadar kaliteli görünmese de fiyat performans açısından şu an alınabilecek en iyi 20inc monitör kendisi, tabii mağazada almadan önce kontrol etmeniz kaydıyla.