Kategoriler
Internet

GittiGidiyor: hoşgeldin eBay

Gittigidiyor Logo
Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan eBay, GittiGidiyor'a ortak oldu. Daha öncede internet alanındaki sayılı risk sermayesi şirketlerinden olan iLab Ventures (iLab Holding), elektronik ticaret platformu GittiGidiyor.com'a ortak olmuştu. Türk interneti için hayırlı olsun diyorum.
Gittigidiyor.com ana sayfasında Hoşgeldin eBay olarak kullanıcılara duyrulan ortaklık ayrıntıları şöyle;

Sevgili Türkiye,
Sevgili GittiGidiyor Kullanıcıları,

Bugün tarihi bir gün. Sadece bizler için değil, Türk İnternet sektörü için de çok önemli bir dönüm noktası. Dünyanın en büyük haber ajansları tarafından yapılan haberler, bir Türk İnternet markasını, Amerika’dan Çin'e 1 milyar insana duyurdu. Biz de sizlere bu haberi vermenin heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu eBay, GittiGidiyor'a ortak oldu!

Bu ortaklıkla, global bir internet markası tarihte ilk kez bir Türk şirketiyle işbirliği içine girdi.

eBay'in GittiGidiyor'a ve Türkiye’ye olan güveninin, dünyanın diğer büyük internet şirketlerinin de sektörümüze ve ülkemize yatırım kararlarını hızlandıracağına inanıyoruz.

Bugüne kadar çeşitli ülkelerde satın alımlar ve ortaklıklar gerçekleştiren eBay ile yaptığımız ortaklık sayesinde, Türkiye'nin gelişmekte olan piyasalara has özellikleri ve GittiGidiyor'un eBay’den farklı alışveriş mekanizmasını dünyadaki benzer pazarlarla paylaşabilme fırsatını yakalıyoruz. Dahası, eBay, GittiGidiyor sayesinde, 36 ülkede edindiği bilgisi ve tecrübesini Türk internet sektörüne aktaracak.

Sektörümüzün gelişimine 7 yıldır aralıksız geceli gündüzlü çalışarak maksimum desteği vermeye çalıştık. Beş kişi olarak çıktığımız bu yolda, bugün 80’i aşan çalışma arkadaşlarımızla ilk günkü heyecanı taşıyoruz.

Heyecanımızın kaynağı, her ay GittiGidiyor’u ziyaret eden 4,5 milyona ulaşmış siz değerli kullanıcılarımızın bize olan güveni ve desteğidir. Bu güven ve destek, dünyanın Türk internetine bakışını değiştirdi. Geldiğimiz nokta bizim kadar sizin de başarınız.

GittiGidiyor’u daha iyi noktalara taşıyabilmek ve 50 bini aşkın satıcımıza ve Türk internetine daha fazla kaynak sağlayabilmek için yeni ortağımızla beraber etkin şekilde çalışmaya devam edeceğiz.

Bu ortaklığın, ülkemiz için, GittiGidiyor için ve siz değerli kullanıcılarımız için hayırlı olması dileğiyle.

Saygılarımızla,

Kurucu Ortaklar & İcra Kurulu

GittiGidiyor Hakkında

Şubat 2001 yılında yayına başlayan GittiGidiyor, 1.2 milyon kayıtlı üyesi, 360.000 günlük, 4.0 milyon aylık tekil ziyaretçisi ve 500.000'e yakın günlük satış fırsatlarıyla Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezidir. 2001 yılında Güvenli Ticaret ödeme sisteminin geliştirerek, Türkiye'de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının başlamasını sağlayan GittiGidiyor, kurulduğu günden bu yana 2.5 milyonun üzerinde satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır. [via]

eBay Inc. Hakkında

1995 yılında kurulan eBay'in her gün dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanı bir araya getiriyor ve beraberce yeni iş fırsatları geliştimelerini sağlıyor. eBay bütün bunları, kullanıcıların tercihi global platformları, ödeme sistemlerini ve iletişim araçlarını sunarak gerçekleştiriyor. Kurulduğu günden bu yana Şirket; eBay, PayPal, Skype, Shopping.com, Kijiji, Gumtree benzeri dünyanın en güçlü markalarından bünyesinde barındırıyor. eBay'in şirket merkezi San Jose, Kalifornia'da. [via]

Eski wolkanca.com’da GittiGidiyor: hoşgeldin eBay veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, GittiGidiyor: hoşgeldin eBay için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

GittiGidiyor: hoşgeldin eBayiçin 9 yanıt

wolkan bey bu ebay dan biz birşey alabiliriz iş için, nasıl gelir vergisi cartı curtu kredi kartı ile mi alacaz bir fikriniz var mı bu hususda ya da yorumumu görüp biri bu konuda beni aydınlatabilir mi?

yazı içinde gittigidiyor akıllıca davrandı bence. onlar için iyi bir gelişme.

ya arkadaş anlamadım gitti yabancı gelince yatırımcı oluyor. bizim adamlar gidince çıkarma yapmış oluyoruz. kar nedir millete, daha fazla vergi mi daha fazla sevgimi verecekler.
hangisi karlıdır. zarar ettiysek neden seviniyoruz.
bu sevda bitmez

arkadaşlar ben bir gitti gidiyor kurbani olarak pek alisveris tavsiye etmiyorum.
size urunu satan kisiler firmadeğil genelde ve size fatura vermiyolar. cihazda arza cıkarsa urun yetkilileri fatura istiyor degistirmek icin. siz busefer saticiyla balanti kuruyorsunuz onlarada kardesim benden değil gitti gidiyordan aldin onlar ilgilensindiyor, gitti gidiyorda ben araciyim aranizda cozun gibi konusuyor. mal sizin elinizde patliyor ve bu sefer benim gibi magdur oluyonus. tecrubeler bileske olmasin

türkiyede kaçak, sahte, çalinti ne kadat antiyasal ürün varsa satildiği platform çok merak eden bir alişveriş yapsin görsün sifir risk, güvenli ticaret gibi reklam sloganlari var. ürün aliyorsunuz ürün bozuk mesaj atiyorsunuz cevap yok cevap gelse sadece reklam sifir risk sistemindesizniz merak etmeyin falan. ne faturai ne belge devlet bunlari denetlemiyormu herhalde ülkedeki yasal boşluktan faydalinyorlar üye ve ziyaretçilerin çoğu birşeyler satmaya(kakalamaya) çalişanlar alici çok az ve gün geçtikçe müşteri kaybediyorlar. kaziği yiyen kaçiyor…….

arkadaşlar başımdan geçen iki olayı size anlatayım, bu sitenin ne kadar güvenli olduğuna ve alışveriş yaptıktan sonra başınıza neler gelebileceğini iyi düşünüp öyle karar verin. sanırım bir çok kişi bu siteden alışveriş yaparken sonradan olabilecekleri benim gibi hesaba katmıyor.

ben gittigidiyor.com dan satıcının beyanına güvenerek 1 adet fotoğraf makinesi ve 1 adet bilgisayar aldım.
aldığım bilgisayar çalıntı çıktı. bilgisayarı kullanırken 15 gün kadar sonra bir gün evime polisler geldi ve bana önce bir siteden alışveriş yapıp bilgisayar alıp almadığımı sordular ve bende aldım dedim. eve girip bilgisayarı aldılar ve bilgisayarla beraber beni karakola götürdüler. karakolda 3 saat kadar ifade işlemleri sürdükten sonra, komiser benim memur olduğum için nezarette tutulmama gerek olmadığını ve yarın savcılığa çıkmak üzere tekrar gelmemi istediler. ertesi gün savcılığa gittim savcı bana resmen suçlu muamelesi yaptı. korktum içeri atacak diye. meğerse çalıntı ürünlerde satan kadar alıcıda suçlu oluyormuş. bizim bilgisayar gitti tabi olan da bana oldu. bir sonuç alamadım. parayı verdik birde suçlu olduk. gittigidiyor.com kendi sitesine kurallar koymuş satılan ürünüden satıcı sorumlu diye %10 komisyon ücretine alıyor gerisine karışmıyor. yani sahte, çalıntı, kaçak, klonlu cep telefonu v.b. şeyleri bilmeden alıp sonrada uğraşlar verip sonuçsuz kalmanız mümkün. öyle bir yer yani. satılan ürünü denetleme diye bişey yok. satıcıdan ürünü satışa koyarken kendisine ait olduğunu belgeleyecek hiçbir şey istenmiyor. (bunuda sanırım listeleme ücretinden kazandığı paradan olmamak için yapmıyor. zira günde binlerce ürün listeleniyor her listelemeden belge istese ki bunu alıcıya korumak adına yapması gerekir o zaman da listelemeden kazandığı tatlı paradan olacak) hal böyle olunca çalıntı mal satmak için fırsat yeri oluyor.

fotoğraf makinesine gelince aradan 2 ay geçmeden arızalandı. 250 tl. ye makineyi aldık, 250 tl. tamir ücreti istedi canon firması. evde öylece duruyor. satıcıya anlattım durumu ama bendeyken sağlamdı ürünü alıp onay verdiniz siz bozdunuz tamir ettirin diye bir mesaj geldi. 2.el olduğu için bir hakta talep edemiyorsun.

benim başıma gelenler sizlerin başına gelmesin bu siteden alışveriş yaparken çok dikkatli olun hatta yapmayın. sonra benim gibi hem mağdur hem suçlu olursunuz !!!

anlayamadığım yasal olmayan ve birsürü sahte ürün satışların yapıldığı bu siteye devletimizin yetkililerinden kimse neden dur demiyor?

serkan bu gittigidiyor ile alakalı değil alıcı ve satıcı ile alakalı bir şey.

gittigidiyor sistemi satıcılar ve alıcılar için puan sistemi geliştirmiş ve puanları görebiliyorsunuz alış veriş yapmadan önce bu satıcının veya alıcının aldığı puana bakıp daha güvenli dertsiz alışveriş yapabiliyorsunuz.

öncelikle her işte olduğu gibi bu işte de başta iyi bilgilenip yapmak gerekli, gittigidiyor sistem ile ilgili tüm bilgileri web sitesinde kullanıcılara açmıştır, bunlar okumak içindir kullanacaksanız önce bilgilenmeliyiz.

yorum için teşekkürler ama yorumununa katılmıyorum.

volkan kardeşim yazdıklarına saygı duyarım ama senin düşencelerin genel bir soruna çözüm olmuyor. belli ki şuana kadar gittigidiyordan canın yanmamış eğer yansaydı böyle yazmıyacağına adım kadar eminim. şikayet sitelerine bir bak, forumları bir dolaş istersen binlerce insanın bir çok farklı konularda bu siteden muzdarip olduğunu klonlanmış cep telefonlarının kapandığını amarikadan gelen elektronik eşyaların bozulduğunda muhatap bulamadıklarını v.b örneklerin yüzlercesini bulabilirsin.

peki şimdi bu insanların hepsimi kusurlu, hatalı da bu satışlara çanak tutan sitenin bir kusuru yok öylemi. kusura bakma ama senin yazdıklarından bu anlaşılıyor.

sitede nereyi okursan oku alıcıya sadece bilgi amaçlı yazılar bulursunuz. bu yazılar satıcının ne olduğunu söylemiyor ki bana ne işime yarasın. 2500 satışa ulaşmış adam abercrombi diye mahmutpaşa üretimi çakma tşort satıyor milletde hala alıyor. profiline baksan nolucak, yorumlar iyi böylece daha çok insanı kandırıyor millet bilmiyorki ne aldığını.

ben diyorumki bu sitede faturasız, belgesiz ürün satılmasın bak ozaman nasıl herşey düzene giriyor. kimse sahte, çalıntı, kaçak yollarla türkiyeye girien ürün v.b lerini satabilirmi. bunca insan mağdur olurmuydu o zaman.

sen ne dersen de bence bu durumun tek sorumlusu sitedir. onlarda herşeyi biliyorlar ama menfaatleri için göz yumuyorlar insanların kandırılmasına yoksa bu site iş yapmaz. isteseler bu yaşananların önüne pekala geçebilir. ama yapmıyorlar çünki gelirlerini ucuz diye rağbet gören bu sahte kaçak v.b ürünlerden sağlıyorlar. tabi olanda benim ülkemin kısıtlı geliri olan emekçi insanına oluyor. zengin zaten gidip mağazadan alıyor napsın gittigidiyoru. ben yinede diyorum bu siteden alışveriş yapanın canı birgün mutlaka yanacaktır. bazen de benim başıma gelenler gibi…

saygılarımla…

sayın serkan,

ben bahsettiğiniz sitenin temsilcisi veya avukatı değilim, yukarıda göreceğiniz üzere ben siteme 4 mayıs 2007 tarihinde ilgili site hakkında bir haber ve yorum yazısı eklemişim.

size fikirlerimi yazdım, şikayetiniz varsa ticaret mahkemelerine bunu bildirmeniz sonuç almanızı sağlar yoksa belirttiğim gibi burada bahsettiğinzi firmanın bir yetkilisi de, yasal bir mercii yetkilisi de maalesef yok.

yorumunuz için teşekkür ederim.

gittigidiyor alıcısına mal yani inek muamelesi yapıyor. bir daha asla alışveriş yapmam. bu site üçkağıtçı. fujı fot mak aldım . bozuldu. muhattap yok. eğer mal değilseniz asla alışveriş yapmayın