Hepsiburada.com’dan lcd monitor ve televizyon almayın

Geçen ay hepsiburada.com‘dan bir monitör aldım, monitör geldiğinde ben tatildeydim bu yüzden 2 hafta sonra açabildim kutusundan ve baktım. Baktığımda ekranında bilindik ölü piksellerden bir tanesi vardı hemde tam ortasında.
Hepsiburada.com dan asla lcd monitor ve televizyon almayin
Hemen hepsiburada.com a ulaşıp ben bunu iade etmek istiyorum diye bildirdim, kargo ile gönderdim. Ürünün servisine göndermişler ve; “üründe donanımsal bir hata yok piksel garantisi vermiyoruz bu yüzden iade kabul edilmedi” diye cevap geldi bu cevap geldiğinde 1 ay daha geçmişti. Ben de “ürün sorunsuzsa alın bunu başkasına satın zaten ben de kullanmadım kutusunda bir ürün” diye cevap yazdım, daha sonra bana cevaben kabul edilmedi diye yine mesaj yolladılar. Sonuç olarak paramı geri vermemeye çalışıyorlar.

Ben de bugün gittim Türkiye Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na şikayet ettim, ayrıca bu blog yazısını yazıyorum ve ayrıca birçok yere de şikayetimi yapacağım. Bu ayıplı ürünü bana resmen kakalamaya çalışıyorlar, bankamla da görüşeceğim ürünü kesinlikle kabul etmeyeğiz kargo gelirse de almayacağız alsınlar başlarına çalsınlar.

Bunlar sikayetvar.com gibi çoğu internet sitesinde de kurnazlık ve aldatmaca yapıyorlar, onlara inanmayın. Normal şartlarda bir seyyar satıcıdan aldığı ürünü bile geri götürsem adam kabul edip yerine başka ürünü verir yani yaptıkları resmen dolandırıcılık. Ayrıca bahsettiğim olay 1 aydır oluyor, yani 1 aydır parasını verdiğim ürün elimde değil onlarda duruyor, 1 ay geçmesi benle alakalı değil firmanın işi.

Tüketici hakları diye yaygara yapanlar bakalım gerçekten bu ülkede tüketici hakkı diye bir şe var mı göreceğiz, bu bir tecrübe olacak bize.

Lcd televizyon ve monitör almak için mutlaka mağazaya gidip onu almadan önce test etmek en güzeli bu yüzden hepsiburada.com dahil hiçbir sanal mağazadan bu ürünleri almamak lazım.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

hepsi burada.com dan 23.11.10 da cep telefonu aldım ürün çok kısa sürede elime ulaştı buaraya kadar her şey iyi fakat sonrası tam bir kabus telefon kutudan arızalı çıktı deyişim formu doldurdum ve gönderdim daha sonra ürün servise gitti deyişim raporu için dendi böylelikle bir ay gibi bir zaman geçti ve ürün geldi ben deyitirildi zannettim ama nerde hiç birşey yapılmadan ürün tekrar geldi arıza devam ediyor tekrar sevise yeniden kendim gönderdim fakat gene deyiştirmediler oda yetmiyormuş gibi ürünü bana yerine hepsiburadaya gönderdiler kabus yeniden başladı arıyorum ürün size yanlış geldfi geri gönderin diye hiç umursamıyorlar sadece kaydınız alındı diyorlar bu arada belki baştan beri otuz kez aramışımdır herhalde sonuç tarih 15.01.2011 ben hala telefonumun deyiştirilmediyi halde bana gelmesini bekliyorum paramla rezil olmak böyle birşey herhalde ben şimdi hepsi buradadan alış veriş yaptığım için kabahatli olup bir dahada kesinlikle alış veriş yapmamalımıyım?