Kategoriler
Ivır zıvır

Hepsiburada.com’dan lcd monitor ve televizyon almayın

Geçen ay hepsiburada.com’dan bir monitör aldım, monitör geldiğinde ben tatildeydim bu yüzden 2 hafta sonra açabildim kutusundan ve baktım. Baktığımda ekranında bilindik ölü piksellerden bir tanesi vardı hemde tam ortasında.
Hepsiburada.com dan asla lcd monitor ve televizyon almayin
Hemen hepsiburada.com a ulaşıp ben bunu iade etmek istiyorum diye bildirdim, kargo ile gönderdim. Ürünün servisine göndermişler ve; “üründe donanımsal bir hata yok piksel garantisi vermiyoruz bu yüzden iade kabul edilmedi” diye cevap geldi bu cevap geldiğinde 1 ay daha geçmişti. Ben de “ürün sorunsuzsa alın bunu başkasına satın zaten ben de kullanmadım kutusunda bir ürün” diye cevap yazdım, daha sonra bana cevaben kabul edilmedi diye yine mesaj yolladılar. Sonuç olarak paramı geri vermemeye çalışıyorlar.

Ben de bugün gittim Türkiye Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na şikayet ettim, ayrıca bu blog yazısını yazıyorum ve ayrıca birçok yere de şikayetimi yapacağım. Bu ayıplı ürünü bana resmen kakalamaya çalışıyorlar, bankamla da görüşeceğim ürünü kesinlikle kabul etmeyeğiz kargo gelirse de almayacağız alsınlar başlarına çalsınlar.

Bunlar sikayetvar.com gibi çoğu internet sitesinde de kurnazlık ve aldatmaca yapıyorlar, onlara inanmayın. Normal şartlarda bir seyyar satıcıdan aldığı ürünü bile geri götürsem adam kabul edip yerine başka ürünü verir yani yaptıkları resmen dolandırıcılık. Ayrıca bahsettiğim olay 1 aydır oluyor, yani 1 aydır parasını verdiğim ürün elimde değil onlarda duruyor, 1 ay geçmesi benle alakalı değil firmanın işi.

Tüketici hakları diye yaygara yapanlar bakalım gerçekten bu ülkede tüketici hakkı diye bir şe var mı göreceğiz, bu bir tecrübe olacak bize.

Lcd televizyon ve monitör almak için mutlaka mağazaya gidip onu almadan önce test etmek en güzeli bu yüzden hepsiburada.com dahil hiçbir sanal mağazadan bu ürünleri almamak lazım.