Kategoriler
Ivır zıvır

Garanti bankası: hata yapma limiti

Çok acayip bir durum bu “hata yapma limiti”, şöyle açıklıyor çağrı merkezindeki ablamız; telefon bankacılığı, internet bankacılığı işlemlerinde hatalı şifre girme limitiniz bittmiş bu yüzden telefonda sizin hiçbir işleminizi yapamayız.

Bence çok saçma bir şey, büyük ihtimalle vardır bir alicengiz oyunu bunda ama işte bizim milleti adam yerine koymadıkları için işlerine geldiği gibi çalışıyor kurumlar, yoksa fazla mevduatı olan bir abi olsa herhalde hemen çözerler telefonda. E benim o kadar fazla mevduatım olsa zaten koymuşum şapkasına, 444 üne ben müdürü ararım.

Benim Garanti bankasından kredi kartım var, geçen gün kuryenet den bir mesaj gelmiş; size bir kart getirdik ama adresinizde bulamadık lütfen 444 zırtı arayın adresinizi güncelleyin. E ben de aradım bana siz hata limitini doldurmuş birisiniz hiçbir işlem yapamayız, şubeye gitmen lazım dediler.

Sorularım şunlar; 1-benim Garanti bankasından kredi kartım zaten var ve bu kart 2012 yılına kadar geçerli 3 yıl daha kullanabilirim. Sen bana ne kartı gönderiyorsun hiçbir fikrim yok ben kartım varken kart istemiş olamam salak mıyım, platinum kart gönderiyorsan yuh derim yani benim gibi garibana platinum oha be. 2-ben şahsen bir banka şubesine gitmeyeli yıllar oluyor, şubeye gitmeye üşenirim yani bunca teknoloji var ve kullanıyorken. 3-şubeye gitmezsen bu ne olduğunu bilmediğim ve bilgilendirilmediğim kart acaba iptal olur mu, olursa benden kart parası keser misiniz. İptal olmazsa kart parası keser misiniz. Kısacası benden kart parası alır mısınız.

Eğer bu ne olduğunu bilmediğim karttan kart parası alırlarsa ben bu Garanti bankasında neyim var neyim yok kapatırım arkadaş.

Düzeltme: Bu yazıyı yazdıktan sonra rüyaya yattım bana mesajlar geldi böyle sağdan soldan arkadaşlar saolsunlar, bu kart başkaymış sanırım hesabıma bağlı başka kart varmış onu yolluyorlarmış mevcut kredi kartımla alakası yok. Gelsin çok eğleneceksin diye yazmış bir arkadaşta ama ben pek emin değilim eğleneceğim konusunda 😀 Para varsa tamam eğlenebiliriz de para yoksa nasıl eğlenelim be abla.

Tamam tamam işte cüdana sığmıyor kartların yarısını evde bırakıyorum, saçmalık işte mesela Miles&Smiles kartım var en fazla 2 defa kulandım onu 2 senede iki THY bileti, sonra ne bileyim Shel kart ar benzin için onu hiç kullanmadım mesela, gibi. Fazladan kart göndermeseler de bir karta hepsini monte etseler olmaz mı ki. Bir bankadan bir kart yeter o kartın içinde hepsi olsun bitsin arkadaş biz bunu istiyoruz.