Kategoriler
Konuk Yazar

Hayatı olduğu gibi yaşamak

Hani bazı insanlar vardır ya doğduğu günden öleceği güne kadar sadece kendine verilenlerle yetinen, o verilenlere tek bir şey bile eklemeyen, bu hayata borçlu geldiğini inkar eden, bu hayatta kiracı gibi yasayan tipler… Ah ah kahroluyorum onlarla beraber aynı havayı solumaya.

Okula git dersin okul bana göre değil, askere git oğlum sonra bir ara gideriz der, çalış evine ekmek getir dersin baba parası yemek daha tatlı der… Ne devlete nede millete bir faydası vardır öyle değil mi? Etrafıma bakıyorum, bu tip düşünce tarzı olan insanlardan çok fazla olması sebebiyle bu yazıyı yazıyorum ki belki onlar gibi düşünen kişiler bu satırları okurda “ulan ben ne yapıyorum böyle yaa” der. Onlar gibi düşünen diyorum çünkü asıl konunun sahiplerinin net ile alakası olmadığını, internetin sadece manita yapma aracı olarak kullanan kişiler olduklarını biliyorum.

Ülkemde Allah’tan askeri kurum çok iyi işliyor da zibidi olarak askere giden gençlerin delikanlı, ülkesini seven birer birey olarak “yontulmuş” şekilde geri dönüyorlar. Son olarak; bu gibi insanların sayısının çoğalması toplumun o kadar çok pasifleşmesi sonucunu beraberinde getirir. Çünkü “tek enayi ben miyim? başkaları düşünsün bu dertleri” diyen insan sayısı ne kadar artarsa toplum da o kadar pasifleşir! Sanki neredeyse bizim toplum için yaratılmış bir ifade…

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.