Kategoriler
Hayattan

Ortak yaşam

Her insanın gelecekle ilgili planları vardır. Kimi zaman yıllar öncesinden çizilen bu yol, kimi zamanda kısa sürede şekillenir beynimizde. Ve çizdiğimiz gelecek planlarını silmekte çok zordur. Kafamızda asla geriye dönemeyiz.

Benimde planlarım çizdiğim bir yol vardı kendi kafamda, ve planlarımı değiştireceğim aklımın ucundan bile geçmezdi. Ta ki meleğimi buluncaya dek. Hayatıma girdiğinden beri bambaşka biri oldum, bambaşka bir hayatı tadar oldum, hayatım değiştiği gibi bütün planlarımda değişti.
Artık ben yoktum biz vardık, benim planım benim geleceğim yoktu, bizim geleceğimiz vardı. İnsanın sevdiği uğruna değişmesi hayatını yeniden şekillendirmesi kısacası aşkı için yaşaması çok güzel bir şey. Her kararınızda her düşüncenizde yanınızda olup size destek veren birinin olması başınızı omzuna yaslayıp yarınlarınızı sanki biliyormuşçasına heyecan ve mutlulukla konuşmanız hayal etmeniz ve bununla mutlu olmanız çok güzel. Daha yaşanmamış anlarınız bile mutluluk veriyor anlayacağınız size.

Bu gün meleğimle önceden planladığımız bir şeyi denemeye karar verdik.’ hadi bu gün yapalım dediğinde’ planladığımız ilk günkü gibi bir gülümseme oluştu yüzümde tamam dedim.

Uçan balonları bilirsiniz normal balonlar gibi değillerdir elinizden bıraktığınız anda uçup kaybolurlar. İki tane uçan balon alıp üzerine isimlerimizi ve ortak hayallerimizi aşkımızın sonsuzluğunu anlatan bir kaç cümle yazdık ve aynı anda bıraktık. Çocuklar balonları uçtuğunda kaybettikleri için üzülür ya biz aksine çok mutluyduk benim balonum bir balkona girdi diğer balonsa yükselmeye devam etti.

Yüzümde bir burukluk oluştu ve benim balonum uçamadı dedim. Meleğim “-balona bakan gözlerini bana çevirerek ne önemi var ki, yazdıklarımız ikimizin hayalleri ikimizin umutları ve düşünceleri değil mi, bu balon ikimizin. Aynı hayatımızın sonuna dek, hayatımızdaki her şeyin ikimize ait olması gibi” dedi. Suratımdaki burukluktan eser kalmamıştı başını omzuma dayadı ve hayallerimizi, düşüncelerimizi, umutlarımızı resmettiğimiz balonumuzu kaybolana dek gökyüzündeki süzülüşünü izledik…

Olabildiğince güzel olan bu hayatı tek başımıza yaşamamız bence bencillik.
İnsanın hayatını paylaşması, bu hayatı sadece kendisi için değil değer verdiği diğer insan için yaşaması ve güzellikleri beraber kucaklaması bencilliğini yıkmasıdır.

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL