Kategoriler
Blog

Gravatar

GravatarHaydi Gravatarlaşalım.
Bildiğiniz gibi çok uzun zamandır wordpress.com Türkiye’den engelliydi ve gravatar.com da wordpress.com sunucularında olduğu için diğer wordpress.com hizmetleri gibi engellemeden nasibini almıştı. WordPress.com engellemesi geçtiğimiz hafta çok şükür ki olayı anlayan ve anlatmayı başarabilen arkadaşlarımız sayesinde kalktı ve mağdur edilen bizlere geçte olsa “pardon” denilmiş oldu.
Gravatar global bir avatar sistemidir, burada tayine deceğiniz bir avatar ile dünya üzerinde gravatar sistemine dahil tüm bloglarda yaptığınız yorumlarda avatarınız görünür. Gravatar’dan bir hesap açmak sosisli yemek kadar basit bir şeydir, blogunuza Gravatar’ı adapte etmek ise su içmek gibi bir şey.
WordPress 2.5 sürümü ile birlikte Gravatar bir başka eklentiye gerek duymaksızın WordPress bloglarına entegre edildi, blogunuzda ki yorumlarda Gravatarların görünmesi için aşağıdaki kodu münasip bir yere monte etmeniz yeterli olacak.

<?php echo get_avatar( get_comment_author_email() ) ?>

Daha fazla bilgi, detay vs. için Teknoseyir ve Nahnu bloglarına o da olmadı hemen bir google aramasına danışmak mantıklıdır.

İngilizce ana kaynak ise tabii ki blog.gravatar.com.

@tamkarışık
evet olmadı.sayfandaki yorum yazma aracı nedir öyle yahu bir yorum yazana kadar canım çıktı gittimi tam da bilmiş değilim. ama sizin gibi bir hanfendiyi blogcu nasıl kesiyor yahu,buyrun wp ya da blogger 'a

gravatar gerçekten çok iyi, keşke ama keşke vbulletin, phpbb gibi forum sistemlerini üreten şirketelerde betiklerine gravatar desteği (içinde gelecek şekilde) koysalar ..

@ekibo
valla yorum gelmemiş 🙂 bende farkındayım ama ilk blog yazmaya blogcuda başladım oyle de devam etti. okulda var şimdi taşınmayı gozum yemıyo. herhalde yaz tatılında blogger'a gecıcem belki wp'e de geçebilirim 😉

gravatar'da hesabım varmış, benim açamadığım halde! 🥴

sarı civcivim burada da çıkıyor, gravatar yüzündenmiş. çıkması daha iyi. 😀

bir "blog"da daha çıktı, sordum sahibine bu ne ola diye…