Kategoriler
Blog

Gravatar

GravatarHaydi Gravatarlaşalım.
Bildiğiniz gibi çok uzun zamandır wordpress.com Türkiye’den engelliydi ve gravatar.com da wordpress.com sunucularında olduğu için diğer wordpress.com hizmetleri gibi engellemeden nasibini almıştı. WordPress.com engellemesi geçtiğimiz hafta çok şükür ki olayı anlayan ve anlatmayı başarabilen arkadaşlarımız sayesinde kalktı ve mağdur edilen bizlere geçte olsa “pardon” denilmiş oldu.
Gravatar global bir avatar sistemidir, burada tayine deceğiniz bir avatar ile dünya üzerinde gravatar sistemine dahil tüm bloglarda yaptığınız yorumlarda avatarınız görünür. Gravatar’dan bir hesap açmak sosisli yemek kadar basit bir şeydir, blogunuza Gravatar’ı adapte etmek ise su içmek gibi bir şey.
WordPress 2.5 sürümü ile birlikte Gravatar bir başka eklentiye gerek duymaksızın WordPress bloglarına entegre edildi, blogunuzda ki yorumlarda Gravatarların görünmesi için aşağıdaki kodu münasip bir yere monte etmeniz yeterli olacak.

<?php echo get_avatar( get_comment_author_email() ) ?>

Daha fazla bilgi, detay vs. için Teknoseyir ve Nahnu bloglarına o da olmadı hemen bir google aramasına danışmak mantıklıdır.

İngilizce ana kaynak ise tabii ki blog.gravatar.com.