Kategoriler
Konuk Yazar

Hoşgeldim yazısı

Bu yazı, benim naçizane yazarlık hayatımdaki ilk yazı değil elbette ama bir internet sitesinde yayınlanan ilk yazım. Bu yüzden hiç heyecanlı filan da değilim. Aslında mutlu olduğumu fark ettim çünkü yazı yazmak benim için çok önemli bir şey, bir tutku gibi.

blogger

Bu blogda yazmaya karar vermeden önce birkaç site inceledim. Bir tanesi çok ciddi “Genç Kalemler” diye bir siteydi.

İsmine bakınca iddialı, ülke sorunlarının tartışıldığı, efendime söyleyeyim genç beyinlerin bu sorunlar üzerine kafa patlattığı bir yer sanırsınız. Ancak birkaç makale okuyunca anladım ki yine bizim gibi genç arkadaşların “NUR” içerikli din dersi verdikleri, en ciddi eleştirisinin de pek muhterem muhafazakar kalem Ahmet Hakan'a yazılan sitem dolu bir yazı olan garip bir yerdi. Pek tabi burası beni fazlasıyla kasardı çünkü ben zaten kendi çapında nur inmemiş, ileride de mezarında nur içinde yatması pek muhtemel olmayan biriydim ve bir münafık olarak aralarında yerim yoktu. Ben her zaman çoklu fikir ortamlarından haz eden biriydim ve hemen oradan uzadım.

Sanal alemde pek ciddiyete yer yok biliyorum ama ben çoğu zaman belki çoğu kişiyi bayabilecek derecede ciddi şeyler yazmak niyetindeyim. Zamanı gelince geyik de yaparım en kafasından. Bütün bu içsel sebeplerimden dolayı Volkan kardeşimi aradım. Gerçi o aramama baya şaşırdı çünkü hem beni tanımıyordu hem de bu blogda yazı yazmak için mülakat usulü kendisini arayan benim gibi eski kafalı birine rastlamamıştı eminim! Bundan olsa gerek aramana gerek yoktu kardeşim dedi. Neyse lafı uzatmayayım bu blogu beğendim ve burada yazmaya karar verdim. Volkan kardeşim de sağ olsun bize yol verdi.. Ve ekledi: “Zamanla kendi blogunu da açabilirsin, benim öyle çok arkadaşım var!” Daha ilk günden benden kurtulmak istiyordu. Ben de ona dedim ki: “Ben uğraşamam blogla, düzenlemesi filan beni kasar.” Böylece hayatına bir manyağın daha girmesi gibi bir acı gerçeği çok geçmeden öğreniyordu!

Aştığım bu engebeli! yoldan sonra şimdi aranızdayım. İçimi dökebileceğim bir yer bulduğum için de huzurluyum. Bu hikayesel yazıyı noktalarken kendi kendime diyorum ki: “Sanal alemdeki yazarlık hayatıma hoşgeldim..

WOLKANCA

Konuk Yazar

Wolkanca sitesine Konuk Yazar olan, dışarıdan kendi yazılarını ekleyen bir kişi.