Kategoriler
Gündem

Gitarlı Google logosu 166 milyon sterlin kaybettirdi

Google Doodle Lespaul
GoogleDoodleLespaul
Gitarlı Google logosu pahalıya mal oldu!

9 Haziran 2011 gününde Google ın ünlü müzisyen Les Paul un doğum gününde yayınladığı elektro gitar logosu tüm dünyadaki internet kullanıcıları arasında bağımlılık yaptı.

Google ın klavye tuşlarıyla veya mouse yardımıyla müzik çalmayı sağlayan interaktif logo çalışması internette çok konuşuldu. Ancak Google ın kalıcı bir sayfa haline getirdiği logo, iş dünyasına pahayla mal oldu.

Extreme Tech adlı internet sitesine göre, Les Paul logosunun geçen hafta tüm dünyada 166 milyon sterlinlik bir üretim kaybına neden oldu. Ofis çalışanları logo üzerinden gitar çalmak için 10.7 milyon saat harcadı.

http://www.google.com/logos/2011/lespaul.html

Eski wolkanca.com’da Gitarlı Google logosu 166 milyon sterlin kaybettirdi veya diğer konular hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sosyal medya butonları ile yorum ya da mesaj göndermekten çekinmeyin, Gitarlı Google logosu 166 milyon sterlin kaybettirdi için ya da değil DM kapısı her daim açık. Yazıyı beğendiyseniz paylaşın, daha fazla ilgili gönderi için hemen aşağıdaki menülere göz gezdirebilirsiniz, okuduğunuz için teşekkürler, saygılar sevgiler.

WOLKANCA

Volkan Yılmaz

Digital Marketing & WordPress & SEO - wolkanca mahallesi gmail sokak nokta com.

merhaba,

google ın pacman logosunda da buna benzer bir araştırma yapılmıştı, gitar logosunu görünce ilk aklıma gelen yeni logonun ne kadar xzarara neden olacağı idi 🙂 paylaşım için teşekkürler..

bu arada yazının başlığında küçük ama önemli bir hata var “kaybetirdi” yazılmış “kaybettirdi” olması gerekiyor, adresi değiştirmeden başlığı değiştirirseniz sıkıntı olmaz 😉

iyi çalışmalar…

bunu nasıl ındırecem yardımcı olurmusunuz ındırmek ıcın lınk alan varsa gonderırmısınız